5 pytań, jakie musisz zadać sobie przed wyjazdem na narty

0
Reklama

W naszym kraju coraz bardziej rozwija się rynek sportów zimowych. Kupić na narty można wszystko, mamy pięknie położone miejscowości turystyczne w górach, jest tylko jeden problem z nartami w Polsce. W sezonie tłok jest taki, że wydaje się, że ceny powinny być znacznie wyższe. Może więc warto zastanowić się nad wyjazdem na narty za granicę?

Samodzielne poszukiwania
Jeśli narty to Alpy, a jeśli Alpy to Włochy. Włochy mają nie tylko bardzo bogatą bazę noclegową, setki kilometrów nartostrad, ale też ceny znacznie bardziej przystępne niż równie piękne Austria czy Szwajcaria. Dodatkowo wizytę we Włoszech możemy spędzić nie tylko szusując na stokach, ale odwiedzić też jakąś ciekawą małą miejscowość u podnóża Alp.

Zorganizuj wyjazd do Włoch na narty – to nic trudnego. Tylko trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

– Transport własny czy autokar lub samolot
– Wyjazd rodzinny czy ze znajomymi
– 5 czy 10 dni pobytowych
– Tylko narty czy coś więcej?
– Hotel czy apartamenty

To najważniejsze elementy determinujące nasze kolejne wybory.

Reklama

Transport własny czy autokar lub samolot?
Jeśli mamy więcej niż pięć dni wolnego, zgraną ekipę i chęć pojeżdżenia po Europie, wybierzmy transport własny. Koszty się rozłożą, a wartością dodaną wyjazdu, będzie możliwość zwiedzania kawałka naszego kontynentu. Jeśli nie chcemy zastanawiać się nad niczym innym tylko tym, jaki skippas wybrać, wybierzmy autokar lub samolot – ten drugi znacznie skróci czas podróży, co ważne przede wszystkim, jeśli podróżujemy z dziećmi.

Wyjazd rodzinny czy ze znajomymi?
Masz rodzinę, chętnie pokażesz jej kawałek świata? – nie ma wątpliwości, najlepiej skoncentrować się na niej zamiast wyjeżdżać całą paczką, w dodatku z ludźmi, którzy dzieci nie mają i może im przeszkadzać np. nocne wstawanie czy specyficzne dziecięce potrzeby.

5 czy 10 dni pobytowych?
Wakacje raz w roku? Nie wahaj się i bierz dwa tygodnie wolnego. Niezakłócony spokój pozwoli naprawdę odpocząć. Jeżeli jednak masz zamiar tylko przez cały wyjazd jeździć na nartach, a nie jesteś zawodowcem – twoje kolana ci podziękują, jeśli wybierzesz pięć dni pobytowych.

Tylko na narty czy coś więcej?
Wybierając za cel zimowych wakacji Włochy taki dylemat na pewno będzie. Jak nie skusić się na choćby odwiedzenie Cortina d’Ampezzo? Jak będąc w bliskiej okolicy Trydentu nie skusić się na odwiedzenie Werony? Jeśli tylko mamy czas i możliwości, zarezerwujmy sobie jeden dzień na wycieczkę objazdową – nawet taką bez planu. Wypożyczmy samochód i w drogę, gdzie nas oczy poniosą.

Hotel czy apartamenty
Spora część rodziców wybiera apartamenty na wyjazd z dziećmi, sądząc, że ich pociechy będą przeszkadzać hotelowym gościom. A prawda jest taka, że we włoskich Alpach bez trudu znajdziemy i hotel dedykowany osobom bez dzieci i taki dla rodzin, gdzie nie przeszkadza nikomu, że nasz maluch marudzi w trakcie śniadania. Co więcej hotel ma tę zaletę, przy podróżach z dziećmi, że zwykle na miejscu jest żłobek, przedszkole, animatorzy, szkółki jazdy i wszystko, co potrzebne małym odkrywcom. Apartament zaś najlepiej się sprawdzi, jeśli planujemy wyjazd ze znajomymi i chcemy wieczorami pograć w karty czy pośpiewać przy kominku.

Więcej o wyjazdach na narty znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here