Akcja „Bezpieczny sierpień 2018” z użyciem oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów

0
fot. ZB

Akcja „Bezpieczny sierpień 2018” z użyciem oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Dzisiaj (14.08) policja rozpoczęła akcję „Bezpieczny sierpień 2018”. Potrwa do 16 sierpnia. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów, skontrolują ich prędkość i trzeźwość kierowców, sprawdzą, czy podróżujący samochodami zapięli pasy bezpieczeństwa, a piesi czy noszą odblaski.

Jak słyszymy od sierż. szt. Agnieszki Semik, specjalisty Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach, policyjne działania, które trwać będą od 14 do 16 sierpnia mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz ograniczenie wypadków zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Sierpniowy długi weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, dlatego też należy spodziewać się w tym czasie większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Akcję wspomogą policjanci na motocyklach.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości i pamiętają o przestrzeganiu przepisów, zwłaszcza w zakresie pierwszeństwa przejazdu i wyprzedzania. Eliminować będą z ruchu nietrzeźwych kierowców. Sprawdzą także prawidłowość przewożenia pasażerów, korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenia dzieci w fotelikach oraz przewożenia osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto stróże prawa przyjrzą się zachowaniu pieszych na drodze oraz temu, czy noszą obowiązkowe poza terenem zabudowanym odblaski.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here