Areszt za znęcanie się nad żoną. Mąż usłyszał zarzut zgwałcenia

0
Agresywny mąż zatrzymany przez policję; fot. KPP Pszczyna
Reklama

Sąd w Pszczynie aresztował 34-letniego mężczyznę za znęcanie się nad żoną. Mąż usłyszał m.in. zarzut zgwałcenia. Mężczyźnie grozi wyrok do 12 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pszczynie miejscowy sąd aresztował 14 września na trzy miesiące 34-letniego mężczyznę, po tym, jak żona 34-latka (mieszkanka powiatu pszczyńskiego) złożyła zawiadomienie o popełnianym przestępstwie. Chodzi o stosowanie przez męża przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyźnie, jak informuje KPP, przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. znęcania się nad osobami najbliższymi, zgwałcenia i uporczywego nękania. Za przestępstwa takie grozi kara do 12 lat więzienia.

– Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin – stwierdza KPP. – Bardzo często zdarza się, że ofiary przemocy w rodzinie wykształcają w sobie poczucie, że ich próby zapobieżenia przemocy domowej nic nie dadzą. Pokrzywdzeni obawiają się, że ich prośby o pomoc nie zostaną wysłuchane. Jest to efekt manipulacji agresora, który znęcając się nad bliskimi twierdzi, że wynika to z jego troski wobec nich. Nie należy obawiać się traktowania przez policję, prokuraturę czy sądy znęcania jako przestępstwa o niskiej szkodliwości. Policja apeluje, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Fot. KPP Pszczyna

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here