Beata Boncol w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu

0
Beata Boncol (z prawej) w towarzystwie tyskich sportowców Agnieszki Zięby (kick-boxing), Zygmunta Hanusika (kolarstwo)i Łukasza Kopczyka (piłka nożna), którzy już znaleźli swoje miejsce w Alei Gwiazd; fot. Włodek Chrzanowski.

Beata Boncol w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. W Tyskiej Galerii Sportu 5 grudnia odbyła się uroczystość uhonorowania w Alei Gwiazd Beaty Boncol – tyszanki, zawodniczki Klubu Olimpiad Specjalnych Pryzmat Tychy, działającego przy Ośrodku św. Faustyna, dwukrotnej złotej medalistki w bowlingu podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 r.

Beata, która z powodzeniem uprawia również łyżwiarstwo szybkie, pływanie i żeglarstwo, ma teraz w Alei Gwiazd TGS swoje zdjęcie i biogram obok tak wybitnych sportowców związanych z Tychami, jak m.in. piłkarze Arkadiusz Milik i Jerzy Dudek, hokeiści Mariusz Czerkawski, Henryk Gruth i Krzysztof Oliwa, lekkoatleci Lucyna Langer-Kałek i Witold Bańka, himalaiści Krzysztof Wielicki i Adam Bielecki, kolarz Zygmunt Hanusik czy siatkarki Aleksandra Jagieło i Sylwia Pycia.

– O Beacie i jej sukcesach sportowych nie pisze się na pierwszych stronach gazet, jej medale są jednak równie cenne jak te piłkarzy, lekkoatletów czy hokeistów. Ich zdobycie wymaga zupełnie innego rodzaju wysiłku. Bo Beata w drodze do sukcesu musiała dać sobie radę z wieloma trudnościami, które dla zawodowych sportowców są najczęściej sprawą nawet niewartą uwagi. Swoimi wybitnymi dokonaniami sportowymi, ale też cechami charakteru, Beata w pełni zasłużyła sobie na miejsce w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. Niech będzie wzorem dla innych sportowców – podkreślała w laudacji Hanna Kołodziejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach, którego Beata Boncol jest absolwentką.

W uroczystości wzięli licznie udział sportowcy, rodzina i koledzy Beaty ze środowiska Olimpiad Specjalnych, nauczyciele, trenerzy, a także wiceprezydent Tychów Igor Śmietański i prezes Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska prof. Andrzej Myśliwiec.

 

Dodaj komentarz