Będzie w Tychach Park „Solidarności”

2
Andrzej Drogoń, 8.09.2017 r., fot. ZB

Będzie w Tychach Park „Solidarności”. W piątek 8 września podczas uroczystości upamiętniających działalność NSZZ „Solidarność” zgłoszono prezydentowi Tychów propozycję przemianowania jednego z tyskich parków na Park „Solidarności”. Wniosek w tej sprawie wpłynie do Rady Miasta w przyszłym tygodniu.

O inicjatywie przemianowania Parku Południowego na Park „Solidarności” poinformował Andrzeja Dziubę, prezydenta Tychów, prawnik dr Andrzej Drogoń. Wcześniej, jak słyszymy od niego, jako obywatel, zgłosił ten pomysł na posiedzeniu Klubu Gazety Polskiej w Tychach. KGP podjął stosowną uchwałę popierającą.

Kompetencje nadawania i zmieniania nazw ulic, placów i parków ma rada gminy. Radna Ewa Węglarz, która uczestniczyła w piątkowej uroczystości zorganizowanej przez Społeczny Komitet Upamiętnienia Udziału Mieszkańców Tychów w powstaniu NSZZ „Solidarność”, poinformowała nas dzisiaj (9.09), że złoży wniosek do RM Tychy, aby Park Południowy nazwać Parkiem „Solidarności”. Zrobi to już w przyszłym tygodniu, aby Rada Miasta mogła podjąć stosowna uchwałę na najbliższej (wrześniowej) sesji.

– Bezpośrednią inspiracją dla mnie była inicjatywa Andrzeja Służalca, Ireneusza Więckowskiego, Mariana Kubica, liderów Społecznego Komitetu Upamiętnienia Udziału Mieszkańców Tychów w powstaniu NSZZ „Solidarność”, dzięki którym mamy tablicę wmurowaną w ścianę budynku przy ul. Kopernika 3 – powiedział nam Andrzej Drogoń (były dyrektor IPN w Katowicach).

Park Południowy leży u zbiegu ulic ks. Tischnera i Sikorskiego. Znajduje się tam Pomnik Katyński i kościół bł. Karoliny, a ma być budowana tężnia solankowa.

 

2 KOMENTARZE

  1. Boże broń nas! Tylko po co kolejne dziadostwo! I znów nikt nie będzie wiedział gdzie to jest. Mam nadzieje, że Radni z naszego okręgu zablokują kolejną kretyńską polityczną decyzje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here