Bezpieczne rękawice robocze. Co wybrać? Gdzie je kupić?

0

Na wielu stanowiskach pracy pracownicy muszą korzystać z odpowiednich środków ochrony osobistej. Tymi używanymi najczęściej są rękawice robocze, które oferowane są w wielu wariantach do wyboru. Czym powinien kierować się pracodawca, gdy chce zakupić rękawice robocze? Gdzie można je zakupić?

Rękawicami roboczymi nazywa się środki ochrony indywidualnej mające na celu zabezpieczenie dłoni przed różnymi zagrożeniami, między innymi przed urazami, czynnikami biologicznymi, niskimi i wysokimi temperaturami. Ze względu na zróżnicowane zagrożenia na stanowiskach pracy konieczne jest indywidualne dobranie rękawic roboczych.

Kiedy stosuje się rękawice robocze?

Rękawice robocze powinny być stosowane na tych stanowiskach pracy, na których pojawia się ryzyko dla pracownika, a także nie można wyeliminować go na inne sposoby. O konieczności stosowania rękawic informują przepisy BHP – pracodawca musi wówczas zapewnić je każdemu z pracowników nieodpłatnie. Aby określić, czy na danym stanowisku potrzebne są rękawice robocze, powinno się wykonać analizę zagrożeń, która określana jest jako ocena ryzyka zawodowego. Taką ocenę dla pracodawcy może wykonać również zewnętrzna firma BHP.

Rodzaje rękawic roboczych

W użyciu znajduje się szeroka gama rękawic roboczych, które można dopasować indywidualnie do konkretnego stanowiska pracy. Najczęściej stosowane są rękawice jak:

  • rękawice robocze gumowe
  • rękawice robocze dziane
  • rękawice robocze drelichowe
  • rękawice robocze skórzane
  • rękawice robocze drelichowo-skórzane
  • rękawice robocze metalowe

Do każdej z tych kategorii zaliczane są także inne typy rękawic roboczych. Przykładowo, rękawice gumowe mogą być wykonane z nitrylu, lateksu, PCV, natomiast rękawic dziane mogą być dodatkowo wykończone ochronnymi warstwami gumy. Warto też pamiętać o tym, że rękawice robocze są również oferowane w wielu rozmiarach do wyboru, dlatego konieczne jest także dopasowanie ich pod tym względem, aby mogły one zapewnić właściwe dopasowanie do dłoni użytkownika.

Gdzie zakupić dobre rękawice robocze?

Gdy potrzebne są rękawice robocze hurtownia BHP to najlepsze miejsce, aby je zakupić. Są one oferowane wtedy w najszerszej gamie wariantów, dlatego można dopasować je specjalnie do typu powadzonych prac. Także są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego mogą być dobrane do dłoni damskich albo męskich. Zamówienia na rękawice robocze można składać obecnie także za pośrednictwem Internetu, dlatego nie trzeba wychodzić z biura, aby kupić potrzebne wyposażenie dla pracowników. Z dostępnymi wariantami rękawic roboczych można zapoznać się już teraz online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here