Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

0
Reklama

Mieszkańcy Tychów i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w osteobusie. Mobilna pracownia densytometryczna stanie w kwietniu w Tychach.

Osteobus ma stanąć 19 kwietnia przy NZOZ na ul. Nałkowskiej 27, 20 kwietnia  – przy NZOZ na ul. Niepodległości 45, a 23 kwietnia przy NZOZ na ul. Wojska Polskiego 5. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Jak informuje Marcin Marzec z tej firmy, nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Badania, jak zapewnia też M. Marzec, są bezpłatne. Zarejestrować można się, dzwoniąc pod nr tel. 881 474 000.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości czy kręgosłupa.

–  Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża – informuje M. Marzec.

Reklama

(t), źródło: MD Multi Diagnostica

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here