Bezpłatne ślizganie na trzech lodowiskach

0
Lodowisko sezonowe pod Żyrafą czeka na łyżwiarzy; fot. ZB

Bezpłatne ślizganie na trzech lodowiskach. Już jutro (3.12) otwarte zostaną trzy lodowiska sezonowe w Tychach. Montaż rozpoczęto 6 listopada. Ślizgawki czynne będą codziennie w określonych godzinach.

W sezonie zimowym 2017/2018 czynne będą trzy lodowiska sezonowe w Tychach: w Parku Miejskim pod Żyrafą (czyli pomnikiem Walki i Pracy), w Paprocanach oraz przy ul. Brzozowej. Wszystkie trzy rozpoczną swoją działalność 3 grudnia – poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. Ślizganie będzie bezpłatne.

– Wszystkie ślizgawki będą czynne codziennie w godzinach 8.00 – 13.00, 15.00 – 17.00, 18:30 – 19.30 – dodaje rzecznik UM Tychy. – Godziny te mogą ulegać zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i stanu technicznego tafli lodowej.

E. Grudniok informuje ponadto, że 9 grudnia na lodowisku w Paprocanach odbędzie się tradycyjny Mikołajkowy Bal Przebierańców na lodzie. Zabawę zaplanowano w godzinach 17.00-18.00. W programie są gry i zabawy, konkurs na najładniejsze stroje i loteria. Wstęp będzie wolny, ale przebranie jest obowiązkowe.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach przeznacza rocznie na montaż, utrzymanie i obsługę lodowisk w sumie ok. 700 tys. zł. W przypadku lodowiska sezonowego pod Żyrafą trzeba było wysypać na plac 240 ton piasku, aby wyrównać podłoże pod płytę lodową.

AKTUALIZACJA: tutaj

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here