Bieg Trzeźwości w Chełmie Śląskim

0
Fot. Lech Gawin

Dziś (9 września) w Chełmie Śląskim odbył się XVI Bieg Trzeźwości. Wzięło w nim udział ok. 300 zawodniczek i zawodników, nawet z Krakowa.

– Wszystko zaczęło się w 2001 r. – mówi Marian Cisowski, współorganizator i konferansjer zawodów. – Zebraliśmy się spontanicznie w kilkadziesiąt osób i pobiegliśmy, tak po prostu – rekreacyjnie. Nie było wtedy klasyfikacji i nagród. Pamiętam, że lało jak z cebra. Startowaliśmy wtedy przy budynku GOSiR-u – dodaje M. Cisowski.

– Ten bieg jest po to, żeby propagować zdrowy styl życia – powiedział Stanisław Jagoda, wójt Chełmu Śląskiego, który strzałem z korkowca dał sygnał do startu w biegu głównym na dystansie 3,5 kilometra.

Wcześniej jednak biegały dzieci. Oto wyniki. Biegi przedszkolaków (60 m), dziewczynki: Oliwia Sowa, chłopcy: Sebastian WojtalaBiegi uczniów klas I–III szkół podstawowych (100 m), dziewczynki: Milena Tokarczyk, chłopcy: Remigiusz Szubała. Biegi uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych (500 m), dziewczęta: Emilia Kamys, chłopcy: Mateusz Misterek. Gimnazjaliści, dziewczęta: Ola Ciszewska, chłopcy: Mateusz Klimza.

Trasa biegu głównego (3,5 km) ze startem i metą przy ul. Kolberga (sprzed Szkoły Podstawowej nr 2) wiodła ulicami: Orkana, Wiosenną i Stacyjną (dwa okrążenia). W kategorii do 35 lat, wsród pań wygrała Joanna Janko, a wśród panów Mateusz Michalec. Natomiast w kategorii powyżej lat 35 lat wygrali: Agnieszka Kania i Jacek Sobecki.

– W tak ciepły dzień bardzo ciężko się biega. Jestem skonana, ale dałam radę i zwyciężyłam w swojej kategorii – mówi Agnieszka Kania z Mysłowic-Brzezinki. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i słodycze, które wręczali Marian Cisowski, wójt Stanisław Jagoda i przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Plewnia.

Lech Gawin

Dodaj komentarz