Bieg z parą młodą na starcie

0
Bieg główny wygrał Paweł Buczek z Tychów; fot. Lech Gawin

Około 350 uczestników stanęło na starcie V Świerczynieckiego Biegu Ulicznego o Puchar Wójta Gminy Bojszowy zorganizowanego 13 lipca przez tamtejszych pasjonatów biegania.

Na początek do rywalizacji stanęli najmłodsi (przedszkolaki i dzieci szkolne) Później na trasę wybiegli zawodnicy biegu głównego (10 km), poprzedzeni przez łyżworolkarzy.

Na łyżworolkach bezkonkurencyjny był Wojciech Gądek z Żor. Bieg główny wygrał Paweł Buczek z Tychów. W biegu młodzieżowym triumfował Kacper Michno z Bierunia.

Niektórzy biegacze najdłuższego dystansu wpadali na linię mety skrajnie wyczerpani. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, najlepsi odebrali puchary i nagrody rzeczowe. – To był mój pierwszy bieg tutaj i od razu wygrany – powiedział na mecie Paweł Buczek, triumfator biegu na 10 km.

W Świerczyńcu wystartował też niepełnosprawny Aleksander Suseł z Mikołowa – na specjalnie przystosowanym wózku inwalidzkim. Po skomplikowanych operacjach guza mózgu i po wielu miesiącach intensywnej rehabilitacji samodzielnie porusza się na wózku inwalidzkim. Ma czterokończynowe porażenie i m.in. zaburzoną percepcję wzroku. Pomimo tych wszystkich utrudnień startuje w wielu zawodach biegowych.

W dniu zawodów w sali przy OSP Świerczyniec odbywał się ślub. Organizatorzy poprosili parę młodą – Klaudię i Szymona Zarzeckich – aby na starcie w nową drogę życia przeszli przez linię startu biegu. Nowożeńcy otrzymali też pamiątkowe medale.

Po biegu rozpoczął się Foyer Fest – festyn strażacki. Można było podziwiać m.in. pokaz piłkarski w wykonaniu kuloodpornych (niepełnosprawni piłkarze bez kończyn z Bielska-Białej, wicemistrzowie Polski w ampfutbolu), występ wokalny Kasi i Klaudii Chwołków, pokaz sztuk walki (Klub Oktagon Tychy) instruktaż pierwszej pomocy i konkurencje zręcznościowe dla dzieci. Całość zakończyła zabawa taneczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here