Biegiem i na rowerach na Jasną Górę

0
Uczestnicy II Tyskiej Pielgrzymki Biegowo-Rowerowej na Jasną Górę; fot. J. Jędrysik

Dziś (11 sierpnia) o godz. 6.00 rano spod kościoła pw. bł. Karoliny wyruszyła II Tyska Pielgrzymka Biegowo-Rowerowa na Jasną Górę. 16 pielgrzymów pokona 100 km w 12 godzin.

– Trasę pokonywać będziemy w parach. Jedna osoba na rowerze a druga biegiem. Po 5 kilometrach będzie zmiana i tak do samej Częstochowy – mówi Andrzej Musioł, organizator pielgrzymki, członek ekipy biegowej Team Papry.

– Idea takiej formy pielgrzymowania narodziła się w zeszłym roku. Wtedy ruszaliśmy z parafii św. Krzysztofa w Tychach i było nas dziesięcioro. Teraz jest nas już 16. W większości to tyszanie z ekipy Team Papry, ale mamy też osoby np. z Bierunia. To połączenie naszej sportowej pasji z potrzebą przeżycia duchowego. Każdy z nas wybiera się na Jasną Górę ze swoimi intencjami – dodaje Andrzej Musioł.

W tym roku II Tyska Pielgrzymka Biegowo-Rowerowa na Jasną Górę ma też wspólną intencję. Wszyscy uczestnicy będą modlić się za małego Maksia, syna koleżanki, który jest poważnie chory. Dlatego pielgrzymi biegną i jadą w koszulkach z napisem „100-wa! dla Maksia”.

Przed wyruszeniem uczestników wyprawy do Częstochowy, noszącej też nazwę „Ultra Duathlon Jasna Góra” pobłogosławił ks. Marcin Matonóg, wikary parafii bł. Karoliny. Odbyła się też krótka modlitwa.

Jak mówi Andrzej Musioł, pielgrzymka powinna dotrzeć na Jasną Górę około godz. 18.00. Trasa wiedzie przez Podlesie, Piekary Śląskie (tam przewidziana jest modlitwa w przed obrazem Matki Boskiej Piekarskiej) i Świerklaniec.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here