Biskup pomocniczy z pozytywnym wynikiem na COVID-19

0
ks. bp Grzegorz Olszowski; fot. Dominik Gajda

Jak informuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik metropolity katowickiego, ks. Grzegorz Olszowski, jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej, został zakażony koronawirusem.

Archidiecezja katowicka w komunikacie z dnia 15 czerwca br. informowała, że w związku z pozytywnym wynikiem na COVID-19 u jednej z osób pracujących w Kurii Metropolitalnej w Katowicach, stosownie do obowiązujących przepisów i zarządzeń służb sanitarno-epidemiologicznych, kwarantanną zostali objęci pracownicy kurii, którzy mieli bezpośredni kontakt ze wspomnianą osobą.

Jak informuje ks. Tomasz Wojtal, w wyniku tych badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej (bp Grzegorz Olszowski). W konsekwencji sanepid nakazał zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt.

Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.Kwarantanną zostali objęci także metropolita katowicki Wiktor Skworc, pozostali biskupi pomocniczy (Adam Wodarczyk i Marek Szkudło) oraz arcybiskup senior Damian Zimoń.

O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie.

W najnowszym dokumencie z dnia 18 czerwca br., który został przesłany do parafii archidiecezji katowickiej, abp Skworc zachęcił do modlitwy w intencji wszystkich chorych i zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto po raz kolejny zwrócił się z apelem „o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych”.

(J), źródło: archidiecezja katowicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here