Bizacki odpowiedzialny za transfery w GKS Tychy

1
Krzysztof Bizacki - doradca zarządu ds. sportu; fot. Tomasz Gonsior

Krzysztof Bizacki – wychowanek GKS Tychy i jego wieloletni zawodnik został doradcą zarządu spółki Tyski Sport SA. Popularny Bizak będzie odpowiedzialny za politykę transferową klubu piłkarskiego. 

– Chcemy korzystać z potencjału naszych ludzi. Bizak zostawił w Tychach sporo zdrowia, ale przede wszystkim dysponuje odpowiednią wiedzą. To człowiek, który nie boi się ciężkiej pracy i wyzwań. Bardzo długo rozmawialiśmy na temat wizji i polityki transferowej. Współpraca z nim jest tak naprawdę pierwszym krokiem w kierunku reorganizacji pionu sekcji piłki nożnej – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej (7.12) Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu.

– Dyskusje na temat potencjalnych wzmocnień chcemy wyprowadzić z kuluarów na trochę szersze wody. O każdym nowym zawodniku będziemy rozmawiać w kilkuosobowym zespole. Zapewniam, że kilka nazwisk może zaskoczyć, ale idziemy w kierunku fachowców – dodał Bednarski.

Przypomnijmy, że Krzysztof Bizacki w GKS-ie rozpoczął i zakończył swoją piłkarską karierę. Były napastnik w trójkolorowych barwach wystąpił w 230 spotkaniach, w których strzelił 61 bramek. Z GKS wywalczył trzy awanse – w sezonie 1991/92 i 2011/12 na zaplecze Ekstraklasy, a w sezonie 2007/08 na boiska nowej II ligi. Bizak przez wiele sezonów reprezentował także Ruch Chorzów. Z Niebieskimi w 1998 r. zagrał w finale Pucharu Intertoto. W reprezentacji Polski wystąpił dwa razy. W 2014 r. zakończył sportową karierę.

Fot. Tomasz Gonsior

– Doświadczenie zdobyte na boisku i kontakty w środowisku piłkarskim będę chciał wykorzystać w GKS Tychy. To klub, który zawsze był dla mnie bardzo ważny, dlatego zrobię wszystko, żeby spełnić oczekiwania zarządu i kibiców. Pamiętam moment, kiedy obchodziłem 40. urodziny i na transparencie wywieszonym na stadionowym ogrodzeniu znalazło się następujące zdanie: „Ludziom trzeba od podstaw wpajać, że GKS Tychy jest najważniejszy.” Doskonale pamiętam te słowa i są one cały czas w mocy – powiedział podczas konferencji Krzysztof Bizacki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here