Butelką w autobus. Pasażerowie ewakuowani

0
fot. ilustracyjne ZB

Butelką w autobus. Pasażerowie ewakuowani. Dzisiaj (27 marca) w Czułowie na trasie Tychy – Katowice w autobus należący do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, kursujący na linii 1, rzucono butelką. Jedna szyba została rozbita. Pasażerów ewakuowano do innego autobusu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (27 marca) przed południem. Poinformował nas o nim jeden z mieszkańców. Michał Kasperczyk, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, potwierdza tę informację. Dowiadujemy się od niego, że na wysokości przystanku Czułów-Fabryka w Tychach w przegubowy autobus marki Solaris, obsługujący linię nr 1 (Tychy – Katowice), rzucono butelką lub kamieniem. Nastąpiło to w chwili, gdy pojazd wjeżdżał na przystanek w Czułowie. Jedna z bocznych szyb została rozbita (to szyba klejona, nie rozprysła się więc, ale na skutek uderzenia powstała na niej tzw. pajęczyna, co uchroniło pasażerów od zranienia odłamkami szkła). Osoby podróżujące autobusem opuściły pojazd. Podstawiono dla nich drugi autobus do Katowic. Obok zniszczonego solarisa znaleziono butelkę. Straty szacuje się wstępnie na ok. 12 tys. zł (tyle kosztuje boczna szyba). Wezwano policję.

Informacje rzecznika PKM potwierdza st. aspirant Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, która poinformowała nas, że w autobus ktoś rzucił butelką, niszcząc jedną z szyb. Rozpoczęło się postępowanie w tej sprawie.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here