Cztery piękne gole

0
Szymon Lewicki (czarny strój) strzelił dla GKS-u dwie bramki; fot. Łukasz Sobala

W 9. kolejce Fortuna 1 Liga 16 października piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym boisku Chrobrego Głogów 4:0. To najwyższa wygrana tyszan w tym sezonie.

Bohaterem meczu był Szymon Lewicki, który strzelił dwie bramki. Kto wie, czy napastnik GKS-u nie trafiłby więcej razy, ale z powodu razu musiał opuścić boisko w 58 minucie spotkania.

Już w 8. minucie Bartosz Biel dośrodkował na pole karne, a Lewicki pięknie uderzył głową. Bramkarz Chrobrego zachował jednak refleks i efektowną paradą obronił strzał tyskiego zawodnika.

W 24. minucie golkiper gości nie miał już nic do powiedzenia. Ze środka boiska dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, następnie Bartosz Szeliga strącił piłkę głową tuż pod nogi Lewickiego i było 1:0.

Cztery minuty później było 2:0. Lewicki otrzymał prostopadłe podanie i mierzonym strzałem z dystansu trafił do bramki przy bliższym słupku. Deszcz i namoknięta murawa sprzyjały takim strzałom.

W 70 minucie GKS rozegrał piękną, koronkową akcję na pełnej prędkości. Damian Nowak podał do Łukasza Monety, a ten wyłożył piłkę Grzeszczykowi. Kapitan Trójkolorowych nie spudłował sam na sam z bramkarzem.

Na 4:0 w 76. minucie podwyższył, znów strzałem sprzed pola karnego, Damian Nowak. Napastnik GKS-u zeszedł do środka boiska i huknął lewą nogą.