Decyzja o budowie nowego gmachu Sądu Rejonowego w Tychach

0
Sąd Rejonowy w Tychach; fot. ZB

Jutro (9 października) w tyskim ratuszu odbędzie się konferencja prasowa nt. decyzji o budowie nowego gmachu Sądu Rejonowego w Tychach. Poinformowali o tym: Ministerstwo Sprawiedliwości i Urząd Miasta Tychy.

Choć Tychy już w 1933 roku były gminą na prawach miejskich, a pełne nadanie tzw. ustroju miejskiego nastąpiło w 1951 roku, to aż do 1993 roku miasto Tychy nie miało sądu. Tyskie sprawy rozpatrywał Sąd Rejonowy w Mikołowie. Zmieniło się to 26 lat temu. Na potrzeby Sądu Rejonowego w Tychach zaadaptowano wówczas budynek przy ul. Budowlanych 33.

Jednak już od dawna warunki lokalowe tyskiego sądu niewystarczające. Budynek jest za ciasny, biorąc pod uwagę obecne potrzeby. W 2011 r. podpisano nawet list intencyjny w sprawie nowej siedziby Sądu Rejonowego. Miała to być środkowa, niezagospodarowana część kompleksu tzw. Zespołu Szkół Municypalnych przy ul. Piłsudskiego. Planowano, że pierwsze rozprawy odbędą się tam już w 2014 r., ale nic z tego nie wyszło.

Dzisiaj (8 października) Ministerstwo Sprawiedliwości i Urząd Miasta Tychy poinformowali, że 9 października o godz. 11.00 w tyskim ratuszu odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział: Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, i Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Temat: decyzja o budowie nowego gmachu Sądu Rejonowego w Tychach.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here