Dożynki z zespołem Stonehenge

0
fot. R. Botor

11 września odbędą się gminno-powiatowe dożynki w Kryrach (gmina Suszec, powiat pszczyński). Będzie korowód. Będą koncerty. Wystąpi m.in. zespół Stonehenge. Patronat nad dożynkami objął m.in. nasz tygodnik.

Tradycyjnie święto plonów rozpocznie się mszą św. o godz. 13.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Kryrach. Stamtąd (14.15) wyruszy z orkiestrą dętą KWK Krupiński korowód dożynkowy – do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Nierad 86.

Po ceremoniale dożynkowym i wręczeniu wyróżnień będzie okazja do wspólnego świętowania najpierw z artystami i artystkami z najbliższej okolicy, następnie ze Słowakami z gminy Novot’ (17.30), aby po południu i wieczorem bawić się z zespołami Stonehenge (18.40), Baciary (20.30) oraz Firevoice (22.15).

Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się: Powiatowe Pokazy Jeździeckie, bezpłatne animacje i dmuchańce dla dzieci, wystawy sprzętu i maszyn rolniczych oraz drobnego inwentarza, stoiska promocyjne, jarmark rękodzielniczy, prezentacja Rybnickiego Klubu Paralotniowego, rozgrywki sportowe i wesołe miasteczko.
Od godziny 12.00 do 16.00 Pszczyńskie Centrum Krwiodawstwa prowadzić będzie zbiórkę krwi.

Plakat A3 Dozynki 2016 KRYRY 11 Krzywe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here