Dwaj Kanadyjczycy w GKS Tychy. Jeden grał w NHL

0
Paul Szczechura w barwach Torpedo Niżny Nowogród (KHL); fot. Paul Szczechura & Family (Instagram)

Paul Szczechura oraz Alex Tonge zostali zawodnikami hokejowego GKS Tychy. Kanadyjczycy mają wzmocnić formację ataku i pomóc Trójkolorowym walczyć o kolejny tytuł. Szczególnie ciekawy wydaje się transfer Szczechury, brata Alexa (grającego już w GKS-ie). Paul przyjechał do Polski po siedmiu latach gry w lidze KHL, a w swoim CV ma również niemal 100 meczów w National Hockey League (NHL).

Paul Szczechura ma 35 lat i mierzy 180 centymetrów. Może grać na środku ataku i z jego prawej strony. Karierę rozpoczynał w juniorskich ligach w Kanadzie, po czym występował w rozgrywkach akademickich w Stanach Zjednoczonych. Po tym trafił do ligi AHL, skąd po 1,5 sezonu powędrował do zespołu Tampa Bay Lightning z NHL. Później na przemian grał w AHL i NHL (w tej drugiej również w barwach Buffalo Sabres), po czym w sezonie 2012/13 wyjechał do Europy występować w KHL. W klubach Lev Praga, Dinamo Ryga, Dinamo Mińsk, Traktor Czelabińsk oraz Torpedo Niżny Nowogród wystąpił 395 razy. W sezonie 2017/18 zagrał w Meczu Gwiazd KHL.

– Paul to bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować zarówno na środku ataku, jak i na prawym skrzydle. Dysponuje przede wszystkim dobrym uderzeniem, ale jego atutem jest również świetny przegląd pola i rozegranie krążka. Negocjacje z Paulem prowadziliśmy już od kilku tygodni. Odbyłem kilka rozmów z Alexem i potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby przekonać starszego z braci do gry w GKS Tychy. Ostatecznie udało nam się sfinalizować kontrakt i już za kilka tygodni zobaczymy Paula na taflach PHL – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport SA klubowej stronie.

Drugim nabytkiem Trójkolorowych jest 25-letni Alex Tonge. GKS jest jego pierwszym europejskim klubem. Do tej pory występował jedynie za oceanem, rozpoczynając w ligach juniorskich i akademickich, po czym trafił do ECHL (trzecia w hierarchii liga w USA). W ostatnim sezonie w 47 meczach zdobył 30 punktów (12 bramek i 18 asyst).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here