Ekologiczne kotły c.o. z podajnikiem na pellet

0
Reklama

Nowoczesne systemy grzewcze zyskują ostatnio na popularności. Do ekologicznych rozwiązań warto zaliczyć kotły c.o. na pellet, czyli na biomasę z drewnianych odpadów. Innowacyjne urządzenia grzewcze gwarantują wysoką efektywność energetyczną i charakteryzują się niskim wskaźnikiem emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W pełni zautomatyzowane kotły z podajnikiem na pellet są wygodne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Podpowiadamy, jakie urządzenie nadaje się do ogrzewania nawet 450 m kw. powierzchni użytkowej.

Nowoczesne kotły pelletowe

 Troska o środowisko naturalne staje się priorytetem dla coraz większej liczby osób. Najnowszej generacji kotły na pellet gwarantują optymalne wykorzystanie spalanego paliwa oraz jego mniejsze zużycie. Praktycznie bezobsługowe urządzenia do ogrzewania budynków mieszkalnych wyróżniają się jedną z najwyższych sprawności energetycznych na rynku. Są ekologiczną alternatywą dla kotłów gazowych, węglowych czy olejowych. Paliwo opałowe powstałe ze sprasowanych odpadów drzewnych należy do odnawialnych źródeł energii, które generują niewielką ilość popiołu.

 Wysokiej klasy urządzenia A++ są proste i intuicyjne w obsłudze oraz wyposażone w szereg unikalnych funkcji. Wybierając kocioł c.o. na pellet, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Dobrej jakości model ECO PELL jest dostępny na przykład w ofercie firmy Metalteres. Na szczególne wyróżnienie zasługuje:

  • wysoka sprawność urządzenia (96 %);
  • nominalna moc kotła – od 12 do 45 kW;
  • duża pojemność zbiornika paliwa;
  • certyfikat Ecodesign oraz klasa efektywności energetycznej A+ lub A++.

 Korzyści z zakupu kotła ECO PELL

 Urządzenie zostało wyposażone w graficzny sterownik Fuzzy Logic Eco Max 860SimTouch St4, który pozwala uzyskać pożądaną moc grzewczą. Stalowy kocioł ECO PELL występuje też w wersji z kolorowym wyświetlaczem dotykowym ecoMAX860 TOUCH. Z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach producent oferuje możliwość obsługi urządzenia przez internet za pomocą modułu ecoNET i podłączenia termostatu pokojowego ecoSTER200.

Ekologiczny kocioł ECO PELL został zaprojektowany z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Posiada dwie komory obrotowe (spalania i nadmuchową), które samoczynnie się oczyszczają z popiołów oraz żużli. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych eliminuje problemy związane z gromadzeniem się zgorzeli, co wpływa na duży komfort użytkowania i pozwala na oszczędność czasu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet!

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here