Elewacja z zaciekami i osadami? Sprawdź, jak ją umyć

0

Na ścianach Twojego domu widać nieestetyczne zacieki w ciemnym kolorze? A może osady, które powstają na skutek wzrostu porostów? Zobacz, w jaki sposób można je zlikwidować, korzystając z różnych metod czyszczenia elewacji.

Elewacja domu jest traktowana jako jego wizytówka, dlatego warto dbać o jej czystość. Gdy na ścianach zaczynają pojawiać się zabrudzenia, można usunąć je samodzielnie lub można skorzystać z pomocy firm, które zajmują się świadczeniem profesjonalnych usług w tym właśnie obszarze.

Ręczne mycie elewacji

Najprostszym sposobem, aby poradzić sobie z nieestetycznymi zaciekami czy osadami na elewacji, jest ich ręczne umycie. To metoda, która jest łatwa i szybka, a także daje bardzo dobre efekty. Warto jednak wskazać, że jest ona najlepsza wtedy, gdy zabrudzenia są tylko miejscowe i nie jest konieczne mycie całych ścian zewnętrznych. Do ręcznego mycia elewacji najlepiej zastosować szczotki lub gąbki, a także detergent i gorącą wodę. Można wykorzystać do tego celu zwykły płyn do mycia naczyń, ale w sprzedaży dostępne są także preparaty dedykowane do czyszczenia elewacji, na przykład w przypadku pojawienia się grzybów, porostów. Gorącą wodą zmieszaną z detergentem zmywa się ściany, a następnie spłukuje całość czystą wodą.

Czyszczenie ścian zewnętrznych myjkami

Druga opcja to zastosowanie urządzeń ułatwiających czyszczenie ścian zewnętrznych. W tym celu używane są głównie myjki ciśnieniowe, które natryskują na ścianę skoncentrowany strumień wody, co powoduje odrywanie się cząsteczek brudu. Taka technika polecana jest wtedy, gdy ściany są mocno zabrudzone, a także zanieczyszczenia te widoczne są na całej elewacji. Inną metodą jest zastosowanie specjalnych szczotek myjących. Są one również dołączane również jako końcówki do myjek ciśnieniowych. Szczotki są delikatniejsze, dlatego nie powodują uszkodzenia tynków, odpadania farby. Jednocześnie skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami różnego pochodzenia. Takie prace można wykonać samodzielnie, gdy dysponuje się właściwym wyposażeniem. Można także zdecydować się na firmy, które zajmują się świadczeniem usług mycia elewacji. Posiadają one zaawansowany sprzęt, z którym prace przebiegają szybko i skutecznie. Gdy chodzi o profesjonalne mycie elewacji Katowice to miasto, w którym można już teraz znaleźć firmy zajmujące się prowadzeniem kompleksowych usług w tym zakresie. Pracownicy firmy dobiorą najlepszą metodę czyszczenia elewacji i wykonają zlecone prace. To zatem najwygodniejszy i najszybszy sposób, aby nadać ścianom atrakcyjny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here