Fiat Chrysler Automobiles w Tychach jeszcze postoi

4
Fabryka Fiata w Tychach; fot. ZB

Fabryka Fiat Chrysler Automobiles w Tychach po raz kolejny wydłużyła postój z powodu koronawirusa. Nieaktualny jest już podany ostatnio termin uruchomienia produkcji 25 maja. Najnowszy komunikat dyrekcji FCA Poland mówi o wydłużeniu przerwy produkcyjnej do 31 maja 2020 r.

Z powodu zagrożenia chorobą COVID-19 fabryka stanęła 16 marca. Miała ruszyć 18 marca, po zakończeniu dezynfekcji, ale okazało się, że postój potrwa dłużej. W kolejnych komunikatach dyrekcja ogłaszała kolejne terminy rozpoczęcia pracy. Ostatnio mowa była o zakończeniu postoju 24 maja. To już nieaktualne.

Komisja Zakładowa WZZ „Sierpień 80” FCA Poland SA poinformowała o dzisiejszym (21 maja) komunikacie dyrekcji fabryki Fiat Chrysler Automobiles Poland SA, w którym władze spółki zawiadamiają, że z powodu choroby COVID-19 zmuszone są do kolejnego wydłużenia okresu tymczasowego zawieszenia działalności produkcyjnej do 31 maja br., czyli nowy termin rozpoczęcia produkcji podany przez dyrekcję to 1 czerwca 2020 r.

A co z pracownikami? Tak jak poprzednio dyrekcja informuje, że w pierwszej kolejności chce aby pracownicy szli na zaległe urlopy wypoczynkowe, dopiero po wyczerpaniu takiej możliwości zostanie zaproponowana im możliwość skorzystania z urlopu bieżącego lub innych zwolnień od pracy przewidzianych przepisami prawa. I dopiero w pozostałych przypadkach – jeśli pracownik był gotów do wykonywania pracy –  przysługiwać mu będzie, jak czytamy, wynagrodzenie za czas przestoju.

(pp)

 

 

 

4 KOMENTARZE

    • Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon – ogólnie produkowali (przed postojem) ponad 1000 samochodów dziennie. Ciekawe jak będzie w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here