Finał WOŚP za nami: Wyczesana Orkiestra, koncerty, licytacje…

2
Sztab w Pszczyńskim Centrum Kultury, fot. RB

Finał WOŚP za nami. Dziś (14.01) w całej Polsce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mnóstwo wolontariuszy wyszło na ulice. Odbywały się koncerty, licytacje. 

W tym roku celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. – Skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci – zapowiadał Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. Chodzi m.in. stanowiska do resuscytacji, inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, aparaty USG i pulsoksymetry.

W Pszczynie (objęliśmy tu finał patronatem prasowym) można było się ostrzyc i uczesać za datek do puszki WOŚP w specjalnie urządzonym salonie fryzjerskim przy Piastowskiej (na co dzień sala tańca). Na scenie grały zespoły, odbywały się licytacje. Posilić można się było w jednej z jadłodajni na kółkach (na rynek zjechały food trucki). Nie było wielkich tłumów na rynku, bo też było bardzo zimno i stanie dłuższy czas na mrozie nie należało do łatwych zadań. Niemniej jednak pod sceną można było cały czas zobaczyć podrygującą grupę osób. Bo też zespoły grały nieźle (np. Blu’Ska czy Ted Nemeth), mimo że im też mróz dawał się we znaki.

Odwiedziliśmy późnym popołudniem sztab w Pszczyńskim Centrum Kultury. Młodzi ludzie, zziębnięci, ale zadowoleni, wracali tam z puszkami po całodziennym zbieraniu datków.

W Tychach centralnym miejscem imprezy był ryneczek na osiedlu K (plac Korfantego). Co się działo? Obejrzyjcie relację zdjęciową.

2 KOMENTARZE

  1. a coś o skandalu z proboszczem Parafii Świętej Rodziny napiszecie? podobno przegonił wolontariuszy WOŚP…. oczywiście nie sam, tylko rękami innych, jak zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here