Finał WOŚP w naszym regionie

0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce w niedzielę 14 stycznia. W tym roku celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. – Skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci – powiedział Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. Chodzi m.in. stanowiska do resuscytacji, inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, aparaty USG i pulsoksymetry.

W finał WOŚP włączyli się również wolontariusze, instytucje i firmy z gmin naszego regionu. Poniżej zapowiedzi przygotowanych przez nich imprez.

 

PSZCZYNA

Patronat prasowy NOWE INFO

W Pszczynie 14 stycznia dziać będzie się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz na rynku.

Sala widowiskowa PCKul:

12.30 – Dobry Stary oraz Przedszkole Pociecha – występy dziecięce,

13.00 – Slimmy Jimmy – Jumping Frog – pokaz zajęć na trampolinach,

13.30 – PCKul tańczy – pokazy taneczne,

W trakcie występów wszystkie dzieci zaproszone są na malowanie twarzy zorganizowane przez Salę Zabawa Radocha. Będzie również możliwość wylicytowania wejściówek do Radochy.

Rynek, występy zespołów:

14.30 – Insekt,

16.00 – Blu’Ska,

17.30 – Three Generations,

19.00 – Ted Nemeth,

20.00 – Światełko Do Nieba,

20.05 – Jacek Stęszewski z zespołem.

W przerwach między występami będą licytacje ciekawych gadżetów. Na uczestników czeka również „Wyczesana Orkiestra” ze studiem fryzjersko-kosmetycznym Milion. Każdy kto odwiedzi punkt studia Milion mieszczący się w sali tanecznej PCKul (dawnej księgarni Czartak) będzie miał możliwość za wrzutkę do puszki skorzystać z kilku wybranych usług: ułożenia fryzury dla pań, strzyżenia męskiego i dziecięcego.

Na aktywnych fizycznie czeka Maraton Fitness w AVANTI Squash Fitness Club. Będą cztery bloki tematyczne zajęć fitness po 30 minut każdy. Uczestnicy mogą brać udział we wszystkich lub tylko w wybranym bloku fitness. Program maratonu: 18.30 – brazylijskie pośladki, 19.00 – tabata, 19.30 – deep work, 20.00 – pilates i stretching.

Imprezę w Pszczynie dopełni zimowa Inwazja Food Trucków na rynku. Potrawy z różnych zakątków świata serwowane będą z jadłodajni na kółkach.

 

ŚWIERCZYNIEC

Patronat prasowy NOWE INFO

Sobota, 13 stycznia, Gminna Szkoła Podstawowa:

15.00-17.00 – bal przebierańców z atrakcjami dla najmłodszych (trzeba zabrać obuwie zmienne), turniej piłkarzyków i ping-ponga oraz spotkanie z Olgą Ślusarczyk – kreatorką mody i blogerką modową.

Niedziela, 14 stycznia, Gminna Szkoła Podstawowa:

14.00-17.30 – występy uczniów i przedszkolaków ze Świerczyńca, licytacje, pokaz profesjonalnego szkolenia psów,

17.45 – spotkanie z Tandemowe Trip Love (Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki poróżują rowerem tandemem z przyczepka i… Kadlookiem, psem rasy Alaskan Malamut)’

19.15 – pokaz taneczny,

19.30 – Daniel „Deny” Tecław – uczestnik programu „Must be the Music”,

20.00 – Światełko do Nieba – pokaz sztucznych ogni,

20.15 – występ Kabaretu Łowcy.B.

Ponadto: pokaz sprzętu strażackiego i udzielania pierwszej pomocy, grochówka, kiełbaska z grilla, możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego i WOŚP-owa fotobudka.

TYCHY

W Tychach główna impreza odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godz. 17.00 na Stadionie Zimowym w Tychach. Tradycyjnie będzie to mecz hokejowy reprezentacja artystów polskich, która tym razem zmierzy się ekipą kierowców rajdowych Rally Hockey Team. Bilety w cenie 10 zł są już do nabycia. Jak powiedział nam organizator Mariusz Gabrek, w tym roku dochód z meczu zostanie podzielony pomiędzy WOŚP a Świetlikowo – świetlicę dla nieuleczalnie chorych dzieci w Tychach Jaroszowicach.

Nie oznacza to jednak, że w najbliższą sobotę i niedzielę w mieście nic nie będzie się działo. Finał WOŚP organizuje pub Underground. Impreza będzie odbywała się w klubie oraz na ryneczku na osiedlu K (plac Korfantego).

Program:

13 stycznia, od godz. 17.00 – w Underground Pub zagrają Across The Shade, Moleskin…, Transgresja, Sliver, Double Blind, SROGO.

14 stycznia, ryneczek na osiedlu K i Underground Pub:

11.00-16.00 – degustacja posiłków przygotowana przez restaurację Stadionova,

11.00-16.00 – konsultacje z trenerem psów przygotowane przez „Przyjaciel Psa”,

11.00-14.00 – zabawy dla dzieci przygotowane przez Sport Art oraz Fundację Rozwoju i Integracji Multiintegra,

12.30-13.30 – pokaz tańca i warsztaty dla dzieci przygotowane przez StageART Dance Studio,

13.30 – rozgrzewka przygotowana przez siłownię Apex Gym,

14.00-15.00 – kąpiel morsów z klubu „Tyskie Sinice”,

15.00-15.30 – pokaz walk przygotowany przez Śląski Klub Karate „Goliat”,

Od ok. 16.00 – koncerty w Underground Pub,

19.45 – światełko do nieba w wykonaniu Inferis Teatr Ognia.

W przerwach odbędą się atrakcyjne licytacje. Gośćmi specjalnymi będą zawodnicy GKS Tychy.

 BIERUŃ

Finał WOŚP w Bieruniu 14 stycznia zapowiada się wybitnie sportowo. Największym wydarzeniem będzie 4. Bieg Utopca. O godz. 10.30 z rynku wystartuje bieg główny (17 km). Meta również na rynku. O godz. 10.45 ruszy bieg towarzyszący na 5 km oraz marsz nordic walking. Opłata startowa wynosi minimum 40 zł. Biuro zawodów mieścić się będzie hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów 15. Zapisy i więcej informacji na www.biegutopca.pl.

Z kolei od godz. 11.00 na wspomnianej hali odbywał się będzie Sportowy Piknik Rodzinny. Podczas trwającej ok. 4 godziny przewidziano gry, zabawy, animacje, konkursy i pokazy dyscyplin sportowych. W tym czasie na hali prezentują się lokalni artyści, kluby sportowe, można zakupić wyroby rodzimego rękodzieła oraz popróbować różnorakich wyrobów kulinarnych. Na koniec odbędą się dekoracje zwycięzców rywalizacji biegowych oraz finał loterii fantowej na rzecz WOŚP.

 MIKOŁÓW

Tegoroczny finał WOŚP rozpocznie się na rynku 14 stycznia, choć już w sobotę, 13 stycznia pojawią się tam liczne food trucki.

W niedzielę o godz. 15.00 pracownia rozwoju i kreatywności zorganizuje dla najmłodszych mieszkańców różnego rodzaju animacje i zabawy. Natomiast o godz. 15.45 rozpocznie się pierwszy koncert – zagra zespół Aglet. Po nich, o godz. 16.30, wystąpi zespół Bezdech.

O widowiskowy pokaz zadba Teatr Ognia, który pojawi się o godz. 17.30. O godz. 18.00 na scenie zagra zespół Akurat, a o godz. 19.15 wystąpi kabaret Nie_naŻarty. O godz. 20.00 zaplanowano Światełko do Nieba.

 KOBIÓR

W Kobiórze finał WOŚP odbędzie się w dniach 13-14 stycznia w Pubie Elwer (ul. Centralna 117).

13 stycznia, koncerty: 17.30 – Dobromir, 18.30 – Klaustrofobia, 20.30 – Akurat. Na godz. 20.00 zaplanowano licytacje.

14 stycznia:

od 12.00 do zmroku – strzelnica ASG, pokazy OSP Kobiór, hokeiści Barribals Kobiór,

16.00 – występ Kobiórsko Czelodka,

17.00 – licytacje,

18.30 – koncert Andy MC,

20.00 – Światełko do Nieba.

Przez cały dzień kiermasz, grochówka, grill, ciasto, kawa, herbata i atrakcje dla dzieci.

 SUSZEC

W gminie Suszec sztab WOŚP będzie działał przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze już od porannych godzin będą kwestować na terenie całej gminie, głównie przy kościołach, w sklepach itp. Imprezy będą odbywać się w GOK-u.

Program:

14.30 –spektakl dla dzieci „O zwierzakach” Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz „Enigma” z Suszca,

15.00 –pokazy taneczne: grupy baletowe, Szkoła Tańca Movimento, solistki i soliści Daria Jaciubek, Aleksandra Stefaniak, Szymon Nazarczuk, Kacper Siegel i Marek Skatuła,

18.00 –  koncert świąteczno-noworoczny Big Band Zespołu Państwowych Szkół Muzycznychw Żorach.

Podczas wydarzeń w Gminnym Ośrodku Kultury prowadzone będą licytacje gadżetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here