Grzanie w maju

0
Zakład Wytwarzania Katowice_fot. Tauron Ciepło
Reklama

Chociaż mamy już maj, to wielu klientów wciąż korzysta z usług Tauronu Ciepło. Spółka ta zapewnia, że panujący aktualnie stan epidemii nie powoduje zakłóceń w produkcji energii cieplnej.

Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło, informuje, że szybko wdrożone specjalne procedury i nadzwyczajne środki bezpieczeństwa zapewniają podczas pandemii koronawirusa ciągłość dostaw dla ponad 700 tysięcy odbiorców Tauron Ciepła. Zrealizowane we wcześniejszych latach inwestycje pozwalają na całkowicie zdalny monitoring węzłów cieplnych oraz odczyty liczników ciepła.

– W tym trudnym czasie miliony Polaków, wliczając wielu naszych klientów, postanowiło zostać w domu – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Widzimy to również w działalności ciepłowniczej. Mamy maj, a wielu klientów wciąż korzysta z naszych usług. Elektrociepłownie, ciepłownie i sieci ciepłownicze pracują w trybie ciągłym, dlatego zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Nasze działania koncentrujemy na profilaktyce – zapewnieniu środków ochrony osobistej i warunków bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Jak słyszymy, dzięki zrealizowanym wcześniej inwestycjom, monitoring węzłów cieplnych oraz odczyty liczników ciepła realizowane są całkowicie zdalnie – bez konieczności kontaktu pracowników spółki z mieszkańcami budynków.

Program obsługi zdalnej e-BOK Biura Obsługi Klienta TAURON Ciepła również daje możliwość bezpiecznej obsługi w czasie epidemii. Dla klientów, którzy jednak potrzebują skontaktować się z przedstawicielem spółki mogą to zrobić telefonicznie lub mailowo.

Reklama

– Pracownicy na bieżąco informowani są o zaleceniach i komunikatach służb sanitarnych, a każda osoba wchodząca na teren spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała – mówi Małgorzata Kuś. – Wszyscy pracownicy spółki zostali wyposażeni w maseczki ochronne jednorazowe i maseczki wielokrotnego użytku. W ciągłym użyciu jest płyn do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe. W spółce trwa kampania informacyjna dotycząca bezpieczeństwa, profilaktyki, rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz stosowania środków ochrony osobistej.

Od marca br. w Tauron Ciepło, jak słyszymy, działa ekspercki zespół do spraw zagrożeń związanych z ryzykiem rozprzestrzeniania COVID-19, który stale monitoruje sytuację związaną z epidemią w kraju i na świecie, decydując o wdrożeniu procedur i zasad w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy pracowników.

Chodzi m.in. o zdalna pracę w obszarze administracji, korzystanie z szatni w odstępach 30 minut, dyżury i ograniczenia w obsadzie pracowników, unikanie korzystania z wind, rezygnacja ze spotkań w dużych grupach. Dzięki temu, jak słyszymy, Tauron Ciepło produkuje ciepło bez zakłóceń.

Przypomnijmy, ciepło sieciowe jest bezpieczne dla środowiska, jest bowiem produkowane w elektrociepłowniach i musi tym samym spełniać rygorystyczne normy emisyjne. Realizację tych norm zapewnia całoroczny monitoring (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Każde przyłączenie do sieci ciepłowniczej nowobudowanych osiedli mieszkalnych i budynków komercyjnych – zapobiega powstawaniu smogu w miastach.

(pp)

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj