Gusow rezygnuje z funkcji trenera hokeistów GKS Tychy

1
Andrei Gusow po zdobyciu mistrzostwa Polski z GKS Tychy w 2018 r.; fot MP

Andrei Gusow nie jest już trenerem hokeistów GKS Tychy – poinformowała we wtorek 14 stycznia oficjalna strona klubu, potwierdzając tym samym nieoficjalne informacje na ten temat, które krążyły od południa. Do końca sezonu obowiązki trenera będzie pełnić dotychczasowy asystent Krzysztof Majkowski.

Ostatnie dwie porażki z niżej notowanymi Lotosem PKH Gdańsk i Energą Toruń uwypukliły problem w zespole GKS Tychy. Mimo aktualnej pozycji lidera PHL, szkoleniowiec miał nie dogadywać się z zawodnikami i miał duże zastrzeżenia do postawy jego podopiecznych.

Gusow otwarcie skrytykował zespół po meczu z Energą. Zawodnicy uważają, że takie wypowiedzi to jedynie „gra pod publiczkę” i takim zachowaniem szkoleniowiec chce się wybielić w oczach fanów. A ci stoją murem za Gusowem, czemu dali pokaz m.in. w trakcie niedzielnego meczu z Lotosem. W trakcie spotkania z trybun niosły się okrzyki, które w bezpośredni sposób apelowały do zawodników o walkę na tafli.

We wtorek 14 stycznia w serwisie hokej.net, pojawiła się informacja o tym, że na porannych zajęciach trener pożegnał się z zawodnikami i ogłosił rezygnację ze stanowiska.

Jak informował portal hokej.net, po tym fakcie odbyło się spotkanie zarządu spółki Tyski Sport i trenera Gusowa, na którym był również prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba. Tematem było omówienie obecnej sytuacji w drużynie, a także ewentualne podjęcie kroków. Szkoleniowiec oczekiwał zmian w zespole, a przede wszystkim miało chodzić o pozbycie się z drużyny zawodników, z którymi konflikt jest największy.

Ostatecznie, jak wynika z komunikatu serwisu, Andrei Gusow nie cofnął swojej rezygnacji, a klub poinformował o przejęciu zespołu przez Krzysztofa Majkowskiego do końca sezonu.

Taki rozwój sytuacji będzie dużym sprawdzianem charakteru dla drużyny, a także ogromnym wyzwaniem dla samego Majkowskiego. To pierwsza jego praca w charakterze pierwszego szkoleniowca seniorskiego zespołu i od razu przyjdzie mu łagodzić wielki konflikt w zespole. A czasu na stabilizację jest niewiele. Już za nieco ponad półtorej godziny zostanie rozegrany wyjazdowy mecz z Re-Plastem Unią Oświęcim, z kolei za miesiąc ruszają play-offy PHL. Czy da radę doprowadzić GKS Tychy do trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski? Łagodniejszy sposób komunikacji z zawodnikami oraz znajomość sytuacji z pewnością będą działać na jego korzyść.

Nie można jednak zapominać, że z GKS odchodzi znakomity szkoleniowiec, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za udane wyniki zespołu w ostatnich latach. Gusow objął GKS w 2017 roku i zdobył z Trójkolorowymi dwukrotnie mistrzostwo Polski, raz Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto tyski klub za jego kadencji dwa razy wystąpił w Hokejowej Lidze Mistrzów, gdzie w 2018 roku po raz pierwszy w historii polskiego hokeja wygrał mecz (z HC Bolzano) w tych rozgrywkach. To niewątpliwie duża strata dla tyskiego zespołu, ale sam Gusow nie będzie zapewne długo szukał pracy. Według nieoficjalnych informacji jego usługami błyskawicznie zainteresował się m.in. GKS Katowice.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here