Hospicjum prosi o pomoc rowerzystów!

0

Hospicjum prosi o pomoc rowerzystów! Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” Fundacji Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny. Hospicjum zwraca się do wszystkich rowerzystów na Górnym Śląsku o pomoc w zdobyciu tej cennej nagrody.

Do akcji może przystąpić każdy. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo oraz zarejestrować się w drużynie Hospicjum św. Ojca Pio na specjalnej stronie rywalizacji (uwaga: nie ma do niej dostępu przez aplikację). Przebyty dystans − mierzony na bieżąco aplikacją Endomondo i poprawnie zarejestrowany − jest automatycznie przekazywany na rzecz pszczyńskiego hospicjum.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 lipca, wówczas pszczyńskie hospicjum plasowało się na 17. pozycji i miało kilkunastu uczestników w drużynie. Dziś może poszczycić sjuż 7. miejscem i ponad 700 „zawodnikami”, ale chce walczyć dalej. Hospicjum zwraca się z prośbą do wszystkich miłośników dwóch kółek, aby wspomogli hospicyjną drużynę św. Ojca Pio. Można jeździć, jak i kiedy się chce, jedyny warunek: tylko po terenie Polski. Akcja trwa do 15 września.

Wszystkie szczegóły znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl oraz na Facebooku: Hospicjum Pszczyna.

Do udziału w akcji hospicjum zaprasza także uczestników Rajdu Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju (26 sierpnia) oraz XII Miedziańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się we wrześniu w gminie Miedźna. W obu rajdach biorą udział rowerzyści z całego regionu.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Pszczyńskie hospicjum nieprzerwanie działa i niesie pomoc od 19 lat. Jego patron ─ Ojciec Pio z Pietrelciny (1887─1968) − znany mistyk i stygmatyk był także założycielem szpitala „Dom Ulgi w Cierpieniu”. Obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych kompleksów szpitalnych w Europie.

źródło: Hospicjum św. Ojca Pio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here