III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy i piknik „Postaw na nogi”

0
Fot. NOL-Tychy
Reklama

W sobotę 18 września odbędzie się III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy Tychy – Bieruń – Tychy. Rozpocznie on tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach.

Rodzinny Rajd Rowerowy wyruszy o godz. 12.00 spod Urzędu Miasta. Rowerzyści pokonają trasę do Bierunia, gdzie czeka ich poczęstunek i wrócą do Tychów na plac pod Żyrafą na którym do godz. 19.00 nie zabraknie atrakcji w ramach pikniku „Postaw na nogi”.

Dla 50 pierwszych uczestników rajdu przygotowano specjalne limitowane niespodzianki, ale każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom i opaskę odblaskową.
Ponadto wicemarszałek senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Nowa Lewica, do parlamentu weszła jako wiceszefowa Wiosny Roberta Biedronia) ufundowała puchary dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najliczniejszej rodziny, najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Rajd odbędzie się pod eskortą policji i Straży Miejskiej na trasie liczącej 21 km przebiegającej ulicami: Niepodległości, nawrotka na skrzyżowaniu z ul. Grota Roweckiego, Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Towarowa, Cielmicka, Strefowa, Serdeczna, Lokalna, Świerczyniecka, Szynowa, Łysinowa, Wita, Chemików, Krakowska – rynek Bieruń – Oświęcimska, Serdeczna, Przejazdowa, Główna, Modrzewskiego, Niepodległości – Park Miejski.

Udział w rajdzie jest bezpłatny! Osoby do lat 16 mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Reklama

Honorowy patronat nad rajdem objęli także prezydent Tychów Andrzej Dziuba i burmistrz Bierunia Krystian Grzesica. Na rowery zaprasza Michał Kasperczyk – pełnomocnik prezydenta Tychów ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu powstała w 1998 roku we Francji. W Tychach Dzień bez Samochodu obchodzony jest po raz 17, wydarzenia związane z tym dniem w naszym mieście zainicjowało Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY.

Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców metropolii do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Tychach, który trwa od 16-22 września zakończy oficjalne otwarcie zajezdni autobusowo-trolejbusowej PKM Tychy po przebudowie w dniu 22.09.2021r (Europejski Dzień Bez Samochodu).

PROGRAM wydarzeń w dniu 18.09.2021 r.

11:30 – zbiórka uczestników rajdu w Parku Miejskim,
12:00 – start rajdu przy Urzędzie Miasta Tychy (12 km),
12:40 – półmetek rynek w Bieruniu,
13:20 –start z rynku w Bieruniu do Tychów (9 km),
14:00 – meta rajdu w Parku Miejskim w Tychach

PIKNIK „POSTAW NA NOGI” – plac pod Żyrafą 

14:10 – Rowerowe Show,

15:00 – Spotkanie z gościem specjalnym – Dawidem Tomalą, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w chodzie na 50 km,

15:30 – parada na ekologicznych środkach transportu (rowerach, rolkach, hulajnogach),

16:15 – trening z mistrzem Dawidem Tomalą (złoty medalista Tokio 2020) oraz pokaz tańca seniorów (Internationaler Bund Polska),

16:30 i 18:00 – Rowerowe Show,

17:00 – 19:00 – pokazy i warsztaty rolkowe z profesjonalną grupą instruktorów, trening nordic walking, wystawa retro-rowerów i wiele innych atrakcji.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here