Imieniny premiera w Bieruniu

1
Premier Mateusz Morawiecki pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania; fot. Lech Gawin

W Bieruniu 21 września z półgodzinnym opóźnieniem pojawił się premier Mateusz Morawiecki. W Domu Kultury „Gama” szefa rządu przywitano skandując: „Mateusz, Mateusz”. Na sali obecni byli lokalni działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcy.

Jak wspomniano ze sceny, premier pojawił się w Bieruniu w dniu swoich imienin. Żartowano, że patron premiera – apostoł Mateusz był z zawodu poborcą podatkowym. Mateusz Morawiecki ripostował, że jego rząd podatki obniża. W przemówieniu premier mówił m.in. o programach społecznych rządu i walce z mafiami VAT-owskimi.

M. Morawieckiemu towarzyszył m.in. senator Czesław Ryszka, wojewoda Jarosław Wieczorek i marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Po przemówieniu szef rządu witał się i pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania. Odbyło się ono w ramach trwającej kampanii wyborczej do parlamentu.

1 KOMENTARZ

  1. zapomnioł borok, że na Ślonsku się geburtstag łobchodzi a nie imieniny… Tak to jest, jak się na siłę żnie „Ślonzoka”, a pelikany to łykajom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here