Interart – warsztaty dla niepełnosprawnych

0
Fot. Mirosław Leszczyk

Już po raz ósmy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach Hołdunowie zorganizowało Powiatowe Warsztaty Plastyczne dla Osób Niepełnosprawnych „Interart”.

Warsztaty zgromadziły w sali gimnastycznej prawie 130 dzieci i młodzieży, głównie ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, ale także z Ośrodka Błogosławiona Karolina w Lędzinach i zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 2 w Tychach.
Pod okiem swoich opiekunów oraz 35 wolontariuszy – uczniów hołdunowskiego gimnazjum – wykonywali oni różne praktyczne przedmioty, w tym skarbonki, poduszki z koszulek, tabliczki ze swoimi imionami, prostą biżuterię czy też ozdabiali butelki techniką dekupażu. Jak co roku uczestnicy warsztatów plastycznych wykazali się kreatywnością i pomysłowością, nie kryli też swoich radości i osobistej satysfakcji. Organizatorzy zapewnili im w trakcie pracy poczęstunek, a także słodkości od firmy Pinocy.

Na zakończenie warsztatów wszyscy ich uczestnicy otrzymali upominki z rąk wicestarosty Henryka Barcika, burmistrz Krystyny Wróbel, przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Ostrowskiej, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bieruniu – Agaty Nowińskiej i dyrektor hołdunowskiego Gim. nr 2 – Lidii Ciepły-Bugary.

Z ramienia szkoły przygotowaniami i przebiegiem imprezy kierowały nauczycielki Monika Wajda, Katarzyna Kabus, Agnieszka Kupczyk i Sylwia Kłyk. Warsztaty odbyły się pod patronatem i przy wsparciu starostwa bieruńsko-lędzińskiego, Urzędu Miasta Lędziny oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Mirosław Leszczyk

 

Dodaj komentarz