Jakie rolety wewnętrzne będą pasować do dziecięcego pokoju?

0

Rolety wewnętrzne to wyjątkowo praktyczny element wyposażenia, gwarantujący prywatność oraz odrobinę pożądanego cienia podczas upalnych i słonecznych dni. Są bardzo przydatne również w pokojach dzieci, w których zapewniają każdemu smykowi odpowiednie warunki do nauki, odrabiania zadań domowych, zabawy oraz wypoczynku. Jakie rolety okienne rekomendujemy do wnętrz dziecięcych?

Dlaczego w dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć rolet na okna?

Pokój dziecięcy, podobnie jak m.in. salon jest miejscem spełniającym wiele funkcji jednocześnie. Służy nauce, wypoczynkowi, rozwijaniu pasji, spotkaniom z przyjaciółmi, a także zabawie. Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby przestrzeń ta została urządzona w sposób nie tylko przytulny i ładny, ale przede wszystkim bezpieczny, komfortowy i praktyczny. Jednymi z elementów, które pomogą nam uzyskać taki efekt, będą właśnie odpowiednie rolety wewnętrzne lub rolety zewnętrzne. Zapewnią one dziecku lepsze warunki do nauki i odrabiania zadań domowych, w szczególności podczas słonecznych i upalnych dni. Dla najmniejszych maluchów stworzą natomiast spokojną, zaciemnioną, przestrzeń do częstych drzemek. Opuszczone rolety okienne ograniczają także ryzyko szybkiego nagrzewania się pomieszczeń w porze letniej, co również wpływa na wysoki komfort przebywania w takim pokoju.

Rolety na okna do pokoju dziecka

Jeżeli zastanawiamy się, jakie rolety okienne będą najlepsze do pokoju dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę jego wiek, potrzeby, a także stylistykę, w jakiej urządziliśmy to pomieszczenie. Wybór rolet wewnętrznych wcale nie należy do zadań trudnych, zwłaszcza jeśli wcześniej zapoznamy się ze specyfiką poszczególnych rodzajów tego typu osłon. Co polecamy do dziecięcych pokojów?

Rolety zaciemniające/przyciemniające

Zakup rolet zaciemniających mogą rozważać rodzice niemowlaków, które potrzebują znacznie częstszych drzemek w ciągu dnia. Rolety wewnętrzne o charakterze zaciemniającym wykonuje się z gęstych, grubych i warstwowych tkanin, dlatego też doskonale blokują one przedostające się do wnętrz promienie słońca. Ze względu na ich zdolność do wprowadzania całkowitego mroku, chętnie wybiera się je także do sypialni. Rolety przyciemniające nie gwarantują natomiast aż tak głębokich ciemności, jak rolety zaciemniające. Jeśli zatem zależy nam na zachowaniu delikatnych prześwitów przy maksymalnie spuszczonych osłonach, warto wybrać właśnie ten model.

Rolety dzień noc

To zdecydowanie najpopularniejsze rolety okienne, które mogą zostać wykorzystane w pokojach dziewczynek i chłopców. Pasują także do wielu aranżacji – skandynawskich, nowoczesnych oraz tradycyjnych. Do największych zalet rolet dzień noc należy ich oryginalna konstrukcja, tworzona przez dwa naprzemiennie usytuowane pasy zaciemniające i transparentne. Dzięki nim możemy całkowicie zasłonić okna przed światłem wpadającym z zewnątrz lub też zapewnić jego dostęp, jednak w ograniczonym zakresie. Wystarczy nasunąć na siebie ciemne pasy, przy pozostawieniu prześwitów. Taki układ będzie przydatny np. podczas nauki lub pracy na komputerze w porze południowej, lub popołudniowej przy dużym nasłonecznieniu. Dziecko zyska w ten sposób komfortowe warunki do pracy, a w jego pokoju nie zapanuje jednocześnie całkowity mrok. Możesz zobaczyć je z bliska w naszym sklepie rolety Katowice.

Rolety rzymskie i rolety na okna dachowe

Do dziecięcych pokojów rodzice chętnie wybierają również rolety rzymskie, które wyróżniają się bardzo eleganckim, stylowym wyglądem. Szczególnie pięknie prezentują się w pokojach dziewczynek oraz we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych, czy boho. Jeżeli pokój dziecka znajduje się na poddaszu, w Drops Serwis rolety Katowice znajdziesz także specjalnie zaprojektowane rolety na okna dachowe.

Bezpieczne rolety wewnętrzne do pokoju dziecka

Rolety okienne kupowane do pokoju dziecka muszą być nie tylko atrakcyjne pod względem swojego wyglądu, ale także bezpieczne w użytkowaniu. Duże zagrożenie stanowią w tym przypadku nisko zwisające sznurki, które warto zabezpieczyć na odpowiednich zawijakach. Do dziecięcego pokoju powinno wybierać się także łańcuszki o zwiększonej wytrzymałości oraz odporności na rozerwanie. Problem ten dotyczy przede wszystkim nisko osadzonych okien, do których rosnący i ruchliwy maluch może uzyskać łatwy dostęp. Innym rozwiązaniem będą rolety z mechanizmami sprężynowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here