Jeszcze dziecko, a kradł i demolował

0
Samochód zdemolowany przez 16-latka; fot. KPP Mikołów
Reklama

Jeszcze dziecko, a kradł i demolował. 16-letni chłopak jest podejrzany o serię aktów wandalizmu i kradzieży. Młody człowiek stanie przed sądem rodzinnym, gdzie odpowie, między innymi za wulgarne napisy na elewacji budynku, uszkodzenie wiaty miejskiego przystanku i rozbicie szyby samochodu będącego własnością domu dziecka.

9 czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych mieli pełne ręce roboty za sprawą pewnego nastolatka. 16-letniemu mieszkańcowi Łazisk Górnych przypisuje się następujące naruszenia prawa:

  • rozbicie szyby samochodu będącego własnością domu dziecka,
  • uszkodzenie szyby wiaty przystanku komunikacji publicznej,
  • kradzież sprzętu elektronicznego oraz gotówki z jednego z mieszkań,
  • pomalowanie elewacji budynku mieszkalnego;
  • znieważenie dzielnicowego,
  • kradzież alkoholu w miejscowym dyskoncie.
Zniszczona wiata przystankowa; fot. KPP Mikołów

Młody człowiek został doprowadzony do sądu, gdzie tłumaczył się ze swojego agresywnego zachowania. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, postępowanie toczy się przed sędzią rodzinnym, a nie w sądzie karnym.

Zatrzymany chłopak; fot. KPP Mikołów

Po wszczęciu sprawy sędzia rodzinny będzie zbierał informacje o zdarzeniu, aby jak najdokładniej wyjaśnić wszystkie jego okoliczności. Następnie zapada decyzja czy nieletni powinien ponieść odpowiedzialność. Wtedy odbędzie się postępowanie wychowawcze lub poprawcze. Może to być na przykład nadzór kuratora, umieszczenie w ośrodku terapeutycznym lub zakładzie poprawczym.

(J), źródło: KPP Mikołów

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here