Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy

0

„Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy” – to tytuł koncernu galowego VIII LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa. Transmisja wydarzenia odbędzie się w sobotę 22 maja o godz. 18.00 na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach.

„Jacek Kaczmarski, był jednym z tych artystów, których znała cała Polska. Jego
utwory można było usłyszeć wszędzie, od kantorów robotniczych fabryk, poprzez
akademiki, wielkie sale koncertowe, na małych kawalerkach kończąc.

Jacek Kaczmarski – bard, któremu „marzyła się twarz inna, niż ta, którą miał ”. Po kilku
dekadach jego twórczość, została wyciągnięta z historycznych już kontekstów, dzięki
czemu walor uniwersalnych i trafnych spostrzeżeń, na temat człowieka wydaje się być
jeszcze bardziej krystaliczny. Możemy, tym samym, przyjrzeć się z bliska wszystkim, kiełkującym niepokojom, które tworzą, ale też potrafią rozbić każdą, nawet najmniejszą przestrzeń.

W koncercie „Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy”, chcemy podjąć się próby złożenia słów poety w nowe konteksty, próbę stworzenia być może niedoskonałego, ale prawdziwego świata i człowieka, który zna mechanizmy życia i swoją w nich rolę, na którą czasami próbuje się nie zgodzić…, ale czasami nie potrafi jej sprostać.” – Joanna Piwowar-Antosiewicz, reżyserka koncertu.

Słowa: Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, K. M. Sieniawski.
Scenariusz i reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz.
Scenografia i projekcje multimedialne: Joanna Martyniuk.
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Jacek Kita.

Akompaniament: Jacek Kita – piano, zespół Aqustic Quartet w składzie: Anna Drabicka- skrzypce, Ewa Sidor- altówka, Aleksandra Steczek – wiolonczela, Marcin Sidor – skrzypce.
Występują: Mariusz Lubomski, Paweł Drzewiecki, Jerzy Jan Połoński, Krzysztof Kulbicki, Olek Różanek, Mariusz „Oziu” Orzechowski, Iwona Loranc, Marta Piwowar-Wierzbicka, Joanna Halszka Sokołowska.

Program koncertu:
„Modlitwa o publiczność”, „Młody las”, „Ze sceny”, „CV”, „Prosty człowiek”, „Dance macabre”, „Wszystko, co mi się zdarzy”, „Postmodernizm”, „Goryle”, „Puste okno”, „Nie mogę spać”, „Rozmowa”, „Przyjaciele, których nie miałem”, „Ja nim nie będę”, „Portret płonący”, „Axolotl”, „Zbigniewowi Herbertowi”, „Toniemy”, „Komu bije wielki dzwon”, „U wrót doliny”, „Mucha w szklance lemoniady”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here