Karolina Naja z medalem mistrzostw świata

0
Karolina Naja z synkiem; fot. Patrycja Langner

Dziś (26 sierpnia) na mistrzostwach świata w kajakarstwie w portugalskim Montemor czwórka polskich kajakarek zdobyła brązowy medal na dystansie 500 m. W składzie osady była pochodząca z Tychów Karolina Naja.

Poza 28-letnią tyszanką, obecnie zawodniczką AZS AWF Gorzów, na podium stanęła jej 22-letnia klubowa koleżanka Anna Puławska, 20-letnia Karolina Kołodziejczyk z KTW Kalisz oraz 19-letnia Helena Wiśniewska z Zawiszy Bydgoszcz. Karolina był tzw. szlakową, czyli wiosłowała na pierwszym miejscu.

Polki zameldowały się na mecie z czasem 1.34,568. Wyprzedziły je tylko osady z Węgier i Nowej Zelandii.

Polki na podium (Karolina Naja pierwsza z prawej); fot. Karolina Naja/Facebook

Przypomnijmy, że Karolina Naja jest wychowanką MOSM Tychy, dwukrotną medalistką olimpijską – brąz w K2 na 500 z Londynu oraz w 2016 r. z Rio de Janeiro (razem z Beatą Mikołajczyk) oraz sześciokrotną medalistką mistrzostw świata i pięciokrotną medalistką mistrzostw Europy.

W ubiegłym roku Karolina urodziła syna Miecia i po niespełna roku powróciła do treningów. O macierzyństwie i powrocie do wyczynowego sportu Karolina Naja opowiada w wywiadzie dla Nowego Info, który ukazał się w papierowym wydaniu gazety – szczegóły tutaj. Na podium w Portugalii Miecio dumnie paradował na rękach mamy.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here