Kasia Kowalska na Dniach Bierunia

0

Tegoroczne święto miasta odbędzie się w dniach 8-9 września na rynku. Największą gwiazdą imprezy będzie Kasia Kowalska z zespołem.

W sobotę od godz. 8.00 trwał będzie pchli targ. O godz. 9.00 rozpocznie się akcja krwiodawstwa. O godzinie 10.00 startują atrakcje dla najmłodszych – gry planszowe, gimnastyka umysłu, konkursy, animacje z biblioteką nawiązujące do czeskich postaci bajkowych; warsztaty plastyczne, ceramiczne, nauka garncarstwa, ekspozycja pieca do wypalania gliny, a także popularne i niezastąpione dmuchańce. Będzie też plener malarski „Dla Niepodległej”, nawiązujący do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Remigiusz Rączka; fot. J. Jędrysik

Od godz. 11.00 na rynku gotował będzie znany śląski kucharz Remigiusz Rączka. Na żywo będzie można uczestniczyć w powstawaniu potraw i je degustować. O godz. 17.00 zagra orkiestra dęta KWK Piast, a później wystąpi Kabaret K-2.

O godz. 19.00 gwiazda wieczoru – Kasia Kowalska z zespołem. Znana wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album „Aya”. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów artystki, jak „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „A to co mam”. Po koncercie rynek zamienia się w dyskotekę.

Niedziela ma wymiar dożynkowy. Będą wystawy płodów rolnych, kół: łowieckich, pszczelarskich, wędkarskich, ogrodniczych, hodowców gołębi i ptaków drapieżnych. Msza św. dożynkowa w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się o godz. 11.30, a tradycyjny korowód o godz. 15.00 wyruszy z parkingu przy Sanktuarium św. Walentego w stronę rynku. Po korowodzie zaplanowano animacje i zabawy dla dzieci ze szczudlarzami, festiwal baniek mydlanych, malowanie buziek, przestrzenny plener kredowy, warsztaty ceramiczne, fotobudkę i symulator jazdy na skuterze.

Na scenie pojawi się Krzysztof Zaremba, gawędziarz, laureat konkursu „Po naszymu, czyli po Śląsku”, zdobywca tytułu Ślązak Roku. Zaplanowano obrzęd przekazania dożynkowego chleba w wykonaniu ZPiT „Ziemia Bieruńska” oraz występy zespołów folklorystycznych „Bierunianki”, „Nowobierunianki”, „Ściernianeczki”. O godz. 17.00 rozpocznie się biesiada z Mirosławem Jędrowskim, a po niej zabawa taneczna.
(JJ)

Dodaj komentarz