Kobiórska Golgota

2
fot. Piotr KACZMARCZYK

W piątek, 7 kwietnia, ulicami Kobióra przeszła Droga Krzyżowa. Zakończyła się w miejscu zwanym Kobiórską Golgotą. Na wzniesieniu nad stawem Pilok przedstawiona została scena Ukrzyżowania Jezusa.

Kobiórska Droga Krzyżowa rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Potem parafianie wraz z ks. proboszczem Damianem Suszką, ks. emerytem Rudolfem Myszorem i ks. wikarym Adamem Paprotą przeszli z krzyżem ulicami Rodzinną, przez rondo na ul. Przelotową, Łukową w stronę ul. Centralnej. Krzyż nieśli kolejno: Dzieci Maryi, Wspólnota Żywego Różańca, ministranci, szafarze i lektorzy, Akcja Katolicka i Franciszkański Zakon Świeckich, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Margaretka i Oaza młodzieżowa oraz Oaza dorosłych.

Tradycyjnie już w Kobiórze rozważania Drogi Krzyżowej były połączone z inscenizacjami. W rolę Jezusa wcielił się Patryk Władyszewski. Maryją była Amanda Jastrzemska, Weroniką – Angelika Kozub. Przy Stacji VIII pojawiły się Płaczące Niewiasty: Małgorzata Tarsa, Agnieszka Zien, Agata Kurpanik i Anna Zaremba. Jezusa pojmali Żołnierze Kamil Trajda i Mateusz Klaja (to także autor rozważań w czasie Drogi Krzyżowej). Na Golgocie, przy postawieniu krzyża, pomagali czterej strażacy z OSP Kobiór. Młodzież sama przygotowała stroje. W zorganizowanie Drogi Krzyżowej zaangażowali się m.in. animatorzy Ruchu Światło Życie – Mateusz Klaja i Anna Siwek.

Jak się dowiedzieliśmy, mimo niesprzyjającej pogody, w kobiórskiej Drodze Krzyżowej wzięło w tym roku udział ok. 400 osób.

(r), zdjęcia: Piotr KACZMARCZYK

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here