Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Tychach. Już można składać wnioski

0
fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (28 stycznia) rusza ósma edycja Budżetu Obywatelskiego w Tychach. Na realizację pomysłów mieszkańców  przeznaczono 5 mln zł.

Według przedstawionego przez Ewę Grudniok, rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Tychach, harmonogramu ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego projekty można zgłaszać od 28 stycznia do 25 lutego 2021 r.; weryfikacja formalna i merytoryczna zgłoszonych projektów trważ będzie od 26 lutego do 14 maja 2021 r.; cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie się 17 maja i potrwa do 17 czerwca 2021 r. Termin składania odwołań od negatywnych ocen wyznaczono od 21 czerwca do 28 czerwca 2021 r., a rozpatrywanie tych odwołań trwać będzie od 29 czerwca do 12 lipca 2021 r. Pozostałe pozycje harmonogramu: promocja projektów przez mieszkańców – od 13 lipca do 20 września 2021 r., głosowanie na projekty – od 10 do 20 września 2021 r., ogłoszenie wyników głosowania – do 7 października 2021 r., realizacja wygranych projektów – rok 2022.

– Wniosek może zgłosić każdy mieszkaniec miasta – przypomina Ewa Grudniok. – Osoby niepełnoletnie, muszą jednak mieć  zgodę rodzica  lub opiekuna prawnego.

– Projekt należy złożyć na aktualnym formularzu zgłoszeniowym – informuje Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy. – Formularz jest dostępny na stronie www.razemtychy.pl. Można go też odebrać w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30, pok. 209 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy al. Niepodległości 49.

Wnioski, jak słyszymy, można składać w dwóch kategoriach: projekty ogólnomiejskie dotyczące ogółu mieszkańców (przeznacza się na to 500 tys. zł, a projekt musi zyskać poparcie co najmniej 40 osób) i projekty ogólnomiejskie dotyczące określonego rejonu miasta (przeznacza się na to 4,5 mln zł; projekt musi zyskać poparcie 15 osób).

Reklama

– Od 28 stycznia pracownicy Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy będą pełnić dyżur konsultacyjny – mówi Agnieszka Kryńska z Urzędu Miasta w Tychach. – Aby uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza, doprecyzowaniu pomysłu czy oszacowaniu kosztów jego realizacji należy zadzwonić pod numer 32 776 34 55 lub napisać mail na adres: kontakt@razemtychy.pl.

– Wszystkich, którzy chcieliby zrealizować w naszym mieście swoje pomysły i są gotowi zaangażować się społecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów do spraw społecznych. – To szansa na zmianę i realizację ciekawych projektów, świetna lekcja demokracji i obywatelskiej postawy oraz okazja do poznania wielu fantastycznych ludzi.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej edycji BO oraz wzory wniosków można znaleźć na stronie www.razemtychy.pl.

W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach złożono rekordową ilość 225 wniosków, z czego 165 trafiło pod głosowanie, a 79 zostanie zrealizowanych.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here