Koncert dla Świetlikowa. Gitara poszła za 12,5 tys. zł!

0
Zdjęcia: GRZEGORZ GICZEL

TSA, IRA, Cree, Kamil Bednarek i Miuosh to największe gwiazdy, które w piątek 23 marca wystąpiły w charytatywnym koncercie „Giganci dla Świetlikowa”. Cały dochód z koncertu przekazany zostanie na rzecz Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci „Świetlikowo” w Tychach Jaroszowicach, prowadzonego przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

W katowickim Spodku zagrali ponadto: zespół SIQ, Rebelianci, Event Urizen, a razem z Cree – gitarzysta Dżemu Jerzy Styczyński i Big Band Miasta Turek.

Występom towarzyszyły licytacje. Gitara z autografami muzyków uczestniczących w koncercie kupił za 12,5 tys. zł mężczyzna, który z rozbrajającą szczerością przyznał, że na gitarze grać nie umie. Licytowane były m.in. bilety wstępu na Life Festival w Oświęcimiu, a członkowie jednego z klubów motocyklowych zebrali pod sceną 2 tys. zł i przekazali Nataszy Godlewskiej, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Jak poinformowała nas Natasza Godlewska, na razie znany jest dochód z licytacji – w sumie 20 tys. zł. Liczone są datki z puszek oraz wpływy z biletów, które kosztowały od 65 do 99 zł.

W trakcie koncertu odbyło się też nadanie patronatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Świetlikowa. Obecny był Piotr Burczyński, wiceprezes WOŚP. Jurek Owsiak przesłał pozdrowienia w nagraniu filmowym. Nie mógł być tego dnia w Katowicach.

– Dziękujemy wszystkim za obecność i szczodrość. Szczególne podziękowania należą się Marcinowi Krupie, prezydentowi Katowic, który udostępnił nam bezpłatnie „Spodek” na nasz koncert. Wynajęcie takiego obiektu ze sprzątaniem i ochroną to byłby wydatek rzędu 120 tys. zł – mówi Natasza Godlewska, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci

Przypomnijmy, że Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci, które opiekuje się chorymi dziećmi w ich domach na całym Górnym Śląsku, zaadaptowało budynek po przedszkolu w Tychach Jaroszowicach na Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci „Świetlikowo”. W „Świetlikowie” dzieci mają zapewnioną bezpłatną, specjalistyczną opiekę. Rodzice w tym czasie będą mieli szansę „złapać oddech” i odpocząć od trudnej rzeczywistości. W Świetlikowie dzieci przebywają wspólnie z rówieśnikami pod okiem wykwalifikowanej kadry.

(JJ), zdjęcia: GRZEGORZ GICZEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here