Koparka zerwała trakcję trolejbusową

0
fot. ZB

Koparka zerwała trakcję trolejbusową. Wczoraj (29 maja) doszło do wielkiej awarii w zajezdni przy ul. Towarowej w Tychach. Jak dowiedzieliśmy się od prezesa spółki Tyskie Linie Trolejbusowe podczas prac związanych z przebudową zajezdni koparka zerwała przewody trakcji elektrycznej zasilającej trolejbusy.

Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych, poinformował nas, że operator koparki zatrudniony przez firmę zewnętrzną, zerwał trakcję wczoraj (29 maja) o godz. 19.00. To był dopiero początek nieszczęść, bo w efekcie doszło do zwarcia. Uszkodzone zostały urządzenia. Sytuacja była groźna. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Aby przystąpić do naprawy trzeba było wyłączyć zasilanie. Uwięziło to trolejbusy stojące na terenie zajezdni. Nie mogły tu też zjeżdżać trolejbusy kursujące na trasach. Tychom groził 30 maja trolejbusowy paraliż komunikacyjny. Naprawa szkód, jak słyszymy, trwała całą noc z 29 na 30 maja i zakończyła się sukcesem. Dzięki temu trolejbusy mogły dzisiaj wyjechać na miasto.

(icz)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here