Kornelia Marczak na uniwersjadzie w Tajpej

0
Badmintonistka Kornelia Marczak (trzecia z lewej) w składzie Akademickiej Reprezentacji Polski na uniwersjadzie w Tajpej na Tajwanie; fot. z arch. Kornelii Marczak/UKS Plesbad Pszczyna

Pszczyńska badmintonistka Kornelia Marczak bierze udział w trwającej w Tajpej na Tajwanie 29. Letniej Uniwersjadzie. Za nią rozgrywki drużynowe, przed nią – turniej indywidualny.

Kornelia Marczak na uniwersjadę na Tajwanie wyjechała z ekipą polskich badmintonistów 19 sierpnia. Jak relacjonuje, po długiej podróży konieczne były dwa aklimatyzacji, aby rozpocząć zmagania na kortach. 23 sierpnia rozpoczęła się sportowa rywalizacja – od turniejów drużynowych.

– Znaleźliśmy się w grupie z Japonią oraz ekipą Bhutanu. W pierwszym swoim meczu spotkaliśmy się z drużyną Bhutanu, gdzie pewnie bez straty seta pokonaliśmy przeciwników 5:0. W następnym meczu niestety musieliśmy uznać wyższość zawodników z Japonii, którzy byli faworytami tego spotkania. Ostatecznie przegraliśmy 5:0. Jedna wygrana w grupie dała nam możliwość wyjścia z drugiego miejsca i walkę o miejsca 9-16. Na swojej drodze spotkaliśmy się z trzema drużynami. Na samym początku zmagaliśmy się z zawodnikami ze Sri Lanki wygrywając 3:1, następnie czekało nas starcie z drużyną australijską, gdzie pewnie wygraliśmy 3:0. Następnego dnia walcząc o 9. miejsce graliśmy przeciwko zespołowi z Indonezji, gdzie niestety pomimo walki ulegliśmy 0:3, ostatecznie zajmując 10. miejsce. Warto podkreślić, że wśród Europejczyków jesteśmy trzecią drużyną w kolejności. Teraz czeka nas jeden dzień przerwy na regenerację oraz koncentrację i zaczynamy turniej indywidualny. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i liczymy na pozytywne wyniki – relacjonuje pszczynianka.

Kornelia Marczak jest studentką Uniwersytetu Opolskiego, zawodniczką UKS Plesbad Pszczyna. W tym roku zdobyła srebro na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w grze pojedynczej.

29. Letnia Uniwersjada odbywa się na Tajwanie od 19 do 30 sierpnia. Akademickie reprezentacje startują w 22 dyscyplinach. Są to: badminton, bejsbol, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, golf, judo, koszykówka, lekkoatletyka, łucznictwo, piłka nożna, piłka wodna, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówka, skoki do wody, sporty wrotkarskie, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, wushu (sztuki walki) oraz bilard (pokazowo). Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. W zawodach bierze udział ok. 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Polska wystawiła blisko 200-osobową reprezentację, która startuje w 14 dyscyplinach.

(r)

Kornelia Marczak, fot. Julia Pławecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here