Koronawirus w ośrodku dla niepełnosprawnych w Borowej Wsi

0
Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie Boże" w Mikołowie Borowej Wsi; fot. Facebook/Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie Boże"

Pięć podopiecznych Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” w Mikołowie Borowej Wsi zaraziło się koronawirusem.

Jak poinformował nas Dariusz Latos, dyrektor ośrodka prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej, cztery zakażone podopieczne przebywają na terenie ośrodka i są w izolacji, a tzw. pacjentka zero znajduje się w szpitalu zakaźnym w Raciborzu.

Jak słyszymy od dyrektora Latosa, źródłem zakażania była stacja dializ w Rudzie Śląskiej. Jedna z podopiecznych ośrodka w Borowej Wsi (pacjentka „zero”)  – z powodu niewydolności nerek – była dializowana trzy razy w tygodniu. – To właśnie po powrocie z  dializy w Rudy Śląskiej nasza podopieczna zaraziła kolejne cztery osoby. Dziś ta podopieczna znajduje się w szpitalu zakaźnym w Raciborzu – mówi dyrektor.

Jak informuje nas Dariusz Latos, w związku z sytuacją, cały ośrodek pozostaje objęty kwarantanną. Znajduje się w nim 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Opiekuje się nimi 20 pracowników.

Na profilu facebookowym ośrodka 19 kwietnia napisano m.in.: „Długo broniliśmy się przed wirusem, ale niestety tym razem padło na nasz Ośrodek. Pozostajemy RAZEM. Razem z podopiecznymi, razem z sobą, bo tak czujemy… (…)”

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here