Kropidło pójdzie w ruch. Święcenie pojazdów w Tychach

0
Święcenie pojazdów przed kościołem św. Krzysztofa w Tychach; fot. ZB
Reklama

Jutro (25 lipca) odpust w parafii św. Krzysztofa w Tychach, a więc i święcenie pojazdów. W związku z tym od godz. 12.30 do godz. 13.30 ruch np. na ul. Wyszyńskiego zostanie zamknięty.

Święty Krzysztof to nie tylko patron miasta Tychy ale i patron m.in. kierowców. Od wielu lat, podczas odpustu w parafii pod wezwaniem tego opiekuna, świecone są pojazdy. Tak będzie i w tym roku. Jak informuje Urząd Miasta Tychy uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30 mszą świętą odprawioną w intencji kierowców w kościele św. Krzysztofa (ul. Wyszyńskiego 1). Po mszy (mniej więcej od godz. 12.30 do 13.30) poświęcone zostaną pojazdy m.in. zaparkowane przy ul. Wyszyńskiego.

– W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach Wyszyńskiego i Edukacji – od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej liczby pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco) – informuje Urząd Miasta Tychy. – Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30.

Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody, powinni umieścić za przednią szybą (lub wycieraczką) białą kartkę formatu A4. Wówczas policja i straż miejska, widząc tak oznakowany samochód, będzie kierować go na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9.00. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.

(pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here