Książę z sekatorem

0
Przecięcie roślinnej wstęgi sekatorami. Księciu (drugi z lewej) z pomocą pospieszyła małżonka, księżna Lilli, fot. Renata Botor

Książę pszczyński Bolko von Hochberg, wnuk słynnej księżnej Daisy, wziął udział w oficjalnym otwarciu Daisy Days w piątek, 20 maja, na pszczyńskim rynku. Symbolicznym otwarciem Dni Daisy było przecięcie sekatorami „wstęgi” uplecionej z gałązek.

Było to równocześnie oficjalne otwarcie powstałych na rynku Ogrodów Daisy (wystawa kwiatów i krzewów, prezentowanych przez gospodarstwa szkółkarskie z południowej Polski), stąd roślinna wstęga i sekatory.

Oprócz księcia sekatorami cięli m.in. burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, a także przedstawiciele Zamku Książ, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Związku Szkółkarzy Polskich.

Wnukowi Daisy dostał się chyba najtwardszy kawałek wstęgi, bo nie umiał go przeciąć. Z pomocą przyszła mu czym prędzej żona, księżna Lilli. Ze śmiechem oboje uporali się w końcu ze wstęgą i sekatorem, za co publiczność nagrodziła ich brawami.

Daisy Days to cykl weekendowych imprez związanych z postacią księżnej Daisy i jej ulubionymi zajęciami. Na imprezy te składają się m.in. wystawa ogrodów, majówka konna, gra miejska itd. Księżna, zgodnie z przyjętą strategią promocji Pszczyny z 2012 r., stała się ikoną miasta. Właśnie 4 lata temu odbyła się pierwsza edycja Dni Daisy.
(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here