Księga kondolencyjna w tyskim ratuszu

1
Księga kondolencyjna poświęcona Pawłowi Adamowiczowi w pszczyńskim ratuszu. W Urzędzie Miasta w Tychach księga wystawiona będzie w dniach 18-19 stycznia; fot. ZB

W najbliższy piątek i sobotę (18-19 stycznia) w Urzędzie Miasta w Tychach zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zamordowanemu prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi.

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, księga kondolencyjna będzie wystawiona w godz. 8.00-19.00.

Na budynkach Urzędu Miasta oraz jednostek organizacyjnych gminy flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Tam, gdzie ze względów technicznych jest to niewykonalne, flagi będą przyozdobione kirem.

W piątek, 18 stycznia delegacja z Tychów wspólnie z samorządowcami z całej Polski weźmie udział w uroczystym pożegnaniu śp. Pawła Adamowicza.

– W sobotę, 19 stycznia o godz. o 12.00 na Placu pod Żyrafą będzie okazja, by wspólnie, w spokoju i zadumie uczcić pamięć zamordowanego prezydenta. Zachęcamy do zabrania ze sobą zniczy – mówi Ewa Grudniok.

O godz. 19.00 w Mediatece odbędzie się koncert dedykowany pamięci Pawłowi Adamowiczowi. Wypełnią go nokturny Fryderyka Chopina w interpretacji Marcina Maseckiego.

Jak informuje rzecznik UM Tychy, w tyskich szkołach w najbliższym czasie będą organizowane lekcje na temat hejtu i mowy nienawiści.

(J)

1 KOMENTARZ

  1. Chyba ktoś w Tychach wyciąga zbyt daleko posunięte wnioski -lekcje na temat hejtu i mowy nienawiści ? Kto je będzie prowadzil i czy to nie okazja do indoktrynacji politycznej młodzieży ? Prezydenta Adamowicza zabił bandyta być może chory psychicznie a nie żadna mowa nienawiści czy hejt. Wydarzyła się niewątpliwie tragedia ale czy nie jest ona właśnie wykorzystywana w sposób polityczny ? Więcej ciszy na tą trumną i tragedią , która została spowodowana przez bandytę lub bandytów. Przez cały tydzień uprawiany jest nad nią właśnie hejt i mowa nienawiści i najbardziej przez tych, którzy o niej najwięcej mowią. Tyskich samorządowców proszę o zadanie pytania w jaki sposób będą prowadzone te zajecia w szkołach jaki będzie ich program i kto je będzie prowadził.

Dodaj komentarz