Kwesty na cmentarzach w Pszczynie i okolicach dla Hospicjum św. Ojca Pio

0
fot. z arch. Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, 120 wolontariuszy pszczyńskiego Hospicjum św. Ojca Pio będzie kwestować na cmentarzach w Pszczynie i w okolicach. Dochód z kwest zostanie przeznaczony na bieżącą działalność domowego hospicjum oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

Wolontariusze hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie w środę, 1 listopada, będą kwestować w godz. od 9.00 do 17.00 w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w: Jankowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju i Łące oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

W akcję zaangażuje się 120 wolontariuszy − 70 uczniów i 50 dorosłych. Cały dochód z kwest będzie przeznaczony na bieżącą działalność domowego hospicjum (miesięcznie z jego opieki korzysta ok 150 osób) oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, w którym będzie m.in. hospicjum stacjonarne, ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i poradnia medycyny paliatywnej.

1 listopada kwestujących wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To nie tylko prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego, ale także znak pamięci o pacjentach, którzy odeszli.

(r), źródło: Hospicjum św. Ojca Pio

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here