Legitymacja szkolna w komórce

0
fot. ilustr. Jo Stolp z Pixabay

W Tychach osiem szkół może wydawać uczniom tzw. mLegitymacje, czyli legitymacje szkolne wyświetlane na ekranie telefonu komórkowego. W najbliższym czasie powinny do tego grona dołączyć trzy kolejne szkoły.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, mLegitymacje mogą wydawać szkoły, w których działa system mDokumenty (do wydawania mLegitymacji) i które podpisały odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji.

Obecnie, jak słyszymy, w systemie mLegitymacja jest w Tychach osiem szkół. Do grupy tej należą: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Skłodowskiej-Curie , SP nr 6 im. ks. Karola Palicy, SP nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr  8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, SP nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7,  Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w Zespole Szkół nr 7 oraz SP nr 14. W trakcie weryfikacji są wnioski złożone przez: Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 6, Branżową Szkołę I stopnia w Zespole Szkół nr 6 oraz Szkołę Podstawową nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego.

– Instalacja i uruchomienie aplikacji są bardzo proste – mówi Ewa Grudniok. – Wykorzystuje się do tego kod QR oraz kod aktywacyjny otrzymany w sekretariacie szkoły.

Pokazując mLegitymację uczeń potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień. Dane z mLegitymacji uczeń może pokazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko i wiek ucznia. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również zdjęcie ucznia w niskiej rozdzielczości. Może także sprawdzić ważność mLegitymacji szkolnej .

(pp)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here