Ma powstać punkt szczepień masowych

0
Zdjęcie ilustracyjne; fot. Schenk/Pixabay

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie ma powstać punkt szczepień masowych. Starostwo pszczyńskie ogłosiło nabór do zespołów szczepiących w tym punkcie.

„Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie” – podało wczoraj (7.04) biuro prasowe starostwa pszczyńskiego.

– Trwają intensywne przygotowania, a najważniejsze w tym momencie jest skompletowanie kadry medycznej. Zapraszamy do pracy w zespołach szczepiących lekarzy oraz pielęgniarki, ratowników medycznych i inne osoby, które posiadają kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciw COVID-19 – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

– To dobra decyzja, że do programu szczepień zostaną włączone samorządy. Apelowaliśmy o to. Szczepienia będą mogły ruszyć po zatwierdzeniu naszego punktu. Już za dwa tygodnie mamy nadzieję szczepić kilkaset osób dziennie, dzięki czemu tempo szczepień w naszym powiecie znacznie przyspieszy. Powodzenie zależy od regularnych dostaw szczepionek ze strony rządowej – dodaje starosta.

Chęć pracy w zespołach szczepiących można zgłaszać telefonicznie: 32 449 23 31, 32 449 23 32, 32 449 23 33, 32 449 23 47 (w godzinach pracy starostwa –  od poniedziałku do piątku od 7.30, w poniedziałki do 17.00, we wtorki, środy i czwartki do 15.30, natomiast w piątki do 14.00). Dostępny jest także numer komórkowy: 726 999 998

„Informacje związane z uruchomieniem punktu szczepień masowych w hali POSiR będą przekazywane na bieżąco. Nie jest jeszcze możliwa rejestracja na szczepienia w tym punkcie, ponieważ jest on w trakcie organizacji. Wstępny termin rozpoczęcia szczepień: 26 kwietnia” – informuje starostwo.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here