Marszałek Jakub Chełstowski na sesji w Tychach

0
Jakub Chełstowski, jako marszałek województwa śląskiego, z pierwszą wizytą na sesji Rady Miasta Tychy, 22.11.2018r.; fot. ZB

Marszałek Jakub Chełstowski na sesji w Tychach. Dzisiaj (22.11) na sesji Rady Miasta w Tychach gratulacje nowo wybranemu marszałkowi województwa śląskiego – Jakubowi Chełstowskiemu (do niedawna tyskiemu radnemu) złożyli radni i Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Jakub Chełstowski (PiS) funkcję marszałka pełni od wczoraj (21.11). Dzisiaj (22.11) został zaproszony na sesję Rady Miasta Tychy przez radnych PiS. Radna Anita Skapczyk (PiS) wręczyła mu list gratulacyjny i kwiaty. Do gratulacji dołączył się prezydent Andrzej Dziuba z zastępcami oraz pozostali radni.

– Tu się wychowałem, politycznie też – powiedział marszałek Chełstowski, dziękując za życzenia. – Różne boje toczyliśmy w słusznych sprawach. Życzę państwu jak najlepiej. Chcę być ambasadorem Tychów. Wszystkich radnych zapraszam do współpracy . To jest moje rodzinne miasto. Mój gabinet jest dla państwa otwarty. Prezydentowi i Radzie życzę owocnej pracy na rzecz naszego miasta.

– Zostałem zaskoczony tą wizytą, stąd [jestem] jeszcze bez kwiatka, bez listu gratulacyjnego, który się aktualnie przygotowuje – powiedział prezydent Andrzej Dziuba. – Pozwolę sobie odwiedzić pana marszałka w gabinecie w Katowicach i złożyć bardzo serdeczne życzenia. Ciesze się, że pan marszałek zadeklarował otwartość, mimo różnych sporów, które nas, powiedzmy, na tej sali czasami stawiały naprzeciw siebie. Myślę, że mając na względzie dobro tego miasta, a jestem pewien, że w takich kategoriach traktuje pan Tychy, my wszyscy również, to ta współpraca na tej kanwie będzie się układała dobrze, czego i panu, i nam, wszystkim tyszanom, życzę.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here