Mateusz Krzyżowski i hokeiści nagrodzeni przez prezydenta

0
Mateusz Krzyżowski; fot. MCK
Reklama

W czwartek 13 czerwca w Mediatece Andrzej Dziuba, prezydent Tychów wręczył swoje doroczne nagrody w dziedzinie kultury i sportu. Laureatami zostali: pianista Mateusz Krzyżowski oraz hokeiści GKS Tychy.

Gala Nagród Prezydenta Miasta Tychy w Dziedzinie Kultury i Sportu odbywa się od 1996 r. W tym roku nagrodę  w kategorii sportowej otrzymali hokeiści GKS Tychy za obronę tytułu  mistrza Polski i dobrą grę w Hokejowej Lidze Mistrzów Symboliczny czek na 350 000 zł odebrał kapitan Michał Kotlorz z kilkoma kolegami z drużyny, m.in. z Adamem Bagińskim, który jest zawodnikiem GKS Tychy od 16 lat.

Nagrodę w kategorii kultury (7 500 zł) otrzymał Mateusz Krzyżowski urodził się w 1999 r. Tychach. Grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach i Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Sebastiana Nawrockiego. Obecnie to student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Joanny Ławrynowicz-Just.

Mateusz jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W ubiegły roku zdobył 1. miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie, a także 2. miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Podczas gali odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, której towarzyszył Mateusz Krzyżowski (koncert fortepianowy F-moll Chopina), a następnie wirtuoz skrzypiec Krzysztof Jakowicz i formacja Tango Attack (Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje).

Reklama

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here