Mateusz Misterek z MOSM Tychy brązowym medalistą mistrzostw Polski

0
Mateusz Misterek z trenerem Bogdanem Przybycinem na mistrzostwach w Słupsku
Reklama

Na odbywających się 26 i 27 września w Słupsku mistrzostwach Polski młodzików U16 (młodzieży w wieku 14-15 lat) brązowy medal w wieloskoku zdobył Mateusz Misterek z MOSM Tychy – informuje trener Bogdan Przybycin.

Wieloskok, jak słyszymy od Bogdana Przybycina – trenera Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Tychach – to nowa konkurencja. Ma wprowadzić młodego adepta do trójskoku. Obowiązuje tylko w rocznikach U16, bo trójskok jest zbyt trudny dla tak młodych zawodników. Wieloskok od klasycznego trójskoku różni się ograniczonym do 20 m rozbiegiem i sekwencją trzech odbić wykonywanych na przemian (w trójskoku dwa pierwsze odbicia wykonuje się na tej samej nodze).

Mateusz Misterek na słupskich zawodach lekkoatletycznych  osiągnął w wieloskoku wynik 12,51 m (nowy rekord województwa śląskiego), co dało mu trzecie miejsce.

– To największy sukces tego zawodnika – mówi trener Przybycin. – Ciekawostką jest fakt, że zaraz po trzecim, najdłuższym skoku w trzeciej kolejce, wychodząc z piaskownicy Mateusz skręcił nogę i sesję finałową oglądał z ławki, obserwując czy ktoś go przeskoczy.

Mateusz Misterek chodzi do pierwszej klasy technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, mieszka w powiecie bieruńsko-lędzińskim, od 3 lat w MOSM Tychy trenuje go Bogdan Przybycin.

Reklama

Zawody w Słupsku to debiut Mateusza w mistrzostwach kraju. Do tej pory, jak słyszymy, zdobywał medale mistrzostw Śląska (300 m, skok w dal, 60 m w hali).

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here