Mobilna Akademia Medialna – praca z kamerą i mikrofonem

0
fot. JJ

Jak filmować kamerą, aparatem fotograficznym z możliwością nagrywania video oraz telefonem komórkowym? Jak podczas realizacji dziennikarskiego materiału filmowego nagrać odpowiednio dźwięk i jak operować światłem? Między innymi te zagadnienia poruszane były podczas drugiego dnia szkoleniowego z udziałem dziennikarzy „Nowe Info”.

W środę, 3 kwietnia dziennikarze i współpracownicy dwutygodnika oraz portalu „Nowe Info” brali udział w drugim dniu szkolenia na temat tworzenia materiałów video. Zajęcia odbyły się w ramach Mobilnej Akademii Medialnej, finansowanej ze środków Unii Europejskiej. Szkolenie prowadzili w Jaworznie dziennikarze telewizji dlaCiebie.tv i portalu jaw.pl.

Warsztat z realizacji programu telewizyjnego w studio; fot. FM

Uczestnicy szkolenia, oprócz pracy w studio, gdzie realizowali m.in. wywiad i program publicystyczny, mieli za zadanie zrealizować film o rynku w Jaworznie w siedmiu ujęciach. Ćwiczono też emisję głosu. Omówiono wymagania sprzętowe niezbędne do nagrania materiału video (mikrofony, kamery, oświetlenie) oraz jego montażu (oprogramowanie).

Fot. FM

Jednym z elementów szkolenia była też tematyka Polityki Spójności Unii Europejskiej i jej znaczenia dla mediów lokalnych.

(J)

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here